یکشنبه , بهمن ۱, ۱۳۹۶ ۱۲:۳۹ ق.ظ
خانه » خبر » آغاز فراخوان جشنواره علم تا عمل در البرز

آغاز فراخوان جشنواره علم تا عمل در البرز

دبیر برگزاری چهارمین جشنواره استانی علم تا عمل از آغاز فراخوان این جشنواره در استان البرز خبر داد.

شبکه خبر دانشجویان البرز – دانشگاه

رئیس جهاد دانشگاهی استان البرز خبر داد:
آغاز فراخوان جشنواره علم تا عمل در استان البرز
دبیر برگزاری چهارمین جشنواره استانی علم تا عمل از آغاز فراخوان این جشنواره در استان البرز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان البرز، دکتر سید علی‌اکبر هاشمی‌راد، با اعلام این خبر گفت: جشنواره علم تا عمل با هدف ارج نهادن به پژوهشگران در عرصه‌ی ملی از طریق شناسایی و معرفی طرح‌های فناورانه در زمینه‌های مختلف علمی، بررسی روشهای جدید در راستای فرآیند تجاری سازی دستاوردهای علمی کشور و معرفی دستاوردهای حاصل از فرآیند تجاری سازی طرح های علمی به جامعه، برگزار می‌شود.
وی ایجاد انگیزه را از نتایج مثبت برگزاری این جشنواره برشمرد و خاطر نشان کرد: برگزاری جشنواره علم تا عمل بستر مناسبی را برای ارزیابی و سنجش طرحهای پژوهشگران، ایجاد انگیزه و رقابت در بین پژوهشگران را فراهم می‌کند.
هاشمی راد جشنواره علم تا عمل را فرصتی برای نیازسنجی موضوع طرحهای ارائه شده از سوی مخترعین و مبتکرین دانست و گفت: آشنایی پژوهشگران با رویکردهای متنوع طرحهای مخترعین در نمایشگاه پایانی جشنواره علم تا عمل منجر به نیازسنجی و پیشبرد علمی و عملی موضوع در ارائه طرحشان خواهد شد و از ارائه طرحهای تکراری جلوگیری می‌شود.
دبیر چهارمین جشنواره علم تا عمل در استان البرز افزود: پژوهشگرانی که ایده‌ها و طرح‌های پژوهشی آنها به مرحله دانش فنی رسیده است و نیازمند این است که در فرآیند تولید قرار بگیرد می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.
هاشمی راد با اشاره به این که طیف های مختلفی در جامعه می توانند مخاطب این جشنواره باشند اذعان کرد: شركت هاي دانش بنيان، پارك هاي علم و فناوري و مراكز رشد واحدهاي فناور، نخبگان، دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، دفاتر ارتباط دانشگاه و صنعت و دفاتر انتقال فناوري دانشگاهي، واحدهاي تحقيق و توسعه دولتي، تعاوني، خصوصي و كارخانجات توليدي و صنعتي، برگزيدگان و منتخبان حقوقي جشنواره‌هاي معتبر داخلي و بين‌المللي، تعاوني‌هاي دانش‌بنيان، انجمن‌هاي علمي و سازمان هاي مردم نهاد علم و فناوري از جمله مخاطبان این جشنواره محسوب می شوند.
وی یادآور شد: با توجه به شاخص‌های ارزیابی استانها، استان البرز دارای سهمیه 60 طرح است که با بررسی و داوری طرحهای رسیده، 60 طرح به دبیرخانه مرکزی ارسال خواهد شد.
رئیس جهاد دانشگاهی استان البرز با اشاره به زمان اجرای این جشنواره گفت: جشنواره ملی علم تا عمل در سه ماه تیر، مرداد و شهریور سال جاری برگزار می شود که علاقه مندان در استان البرز از نیمه تیرماه تا 20 مردادماه فرصت دارند در سامانه اینترنتی جشنواره به نشانی festival.isti.ir ثبت نام نمایند.
هاشمی راد افزود: اختتامیه جشنواره و نمایشگاه آثار جشنواره به مدت سه روز در نیمه دوم شهریورماه با حضور استان های سراسر کشور در مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار خواهد شد و همچنین طرحهای برگزیده از سوی دبیرخانه مرکزی به نمایش گذاشته می‌شود.
دبیر چهارمین جشنواره علم تا عمل در استان البرز درباره جوایز جشنواره علم تا عمل تصریح کرد: به نفرات برگزیده تسهیلات، یارانه برای استفاده از آئین نامه خدمات تجاری سازی پارکها، و یارانه برای حضور در نمایشگاه‌ های ملی و بین المللی اعطا خواهد شد و خدماتی همچون معرفی به سازمانها و دستگاه‌های هدف و عضویت در باشگاه برگزیدگان ادوار جشنواره علم تا عمل نیز به برگزیدگان ارائه می شود.
هاشمی راد در پایان یادآور شد: علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با دبیرخانه جشنواره استانی با شماره تلفن 32544281 ، 32544286 و 32508413 ارتباط برقرار نمایند.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *