سه شنبه , بهمن ۳, ۱۳۹۶ ۱:۴۶ ب.ظ
خانه » فناوری » آی تی » ابزار جدید گوگل برای کاربران ایرانی فعال نیست
تحریم های گوگل
تحریم های گوگل

ابزار جدید گوگل برای کاربران ایرانی فعال نیست

گوگل ابزاری ارائه کرده که به مالکان وب سایت‌ها امکان می‌دهد تنها با نوشتن آدرس سایت‌شان در محیط این ابزار از میزان کارایی آن مطلع شوند اما کابران ایرانی نمی‌توانند از این ابزار استفاده‌کنند.

به گزارش اسنا، گوگل ابزاری عرضه کرد که عملکرد نسخه تلفن همراه سایت‌های مختلف را بررسی می‌کند. این خدمات از آدرس https://testmysite.thinkwithgoogle.com در دسترس است اما نه برای کاربران ایرانی.

اطلاع‌رسانی در مورد سرعت و میزان سازگاری این سایت‌ها با گوشی‌ها و ارائه راه‌حل‌های مشکلات موجود از امکانات این ابزار است.

بعد از وارد کردن آدرس هر سایت و انجام بررسی‌های مختلف  بر‌مبنای میزان سازگاری، سرعت و … نمره‌ای از یک تا ۱۰۰ به سایت هدف داده‌می‌شود. از جمله شاخص‌هایی که در این بررسی در حوزه سازگاری مورد توجه قرار می‌گیرند می‌توان به نحوه طراحی آیکون‌ها و دکمه‌های مختلف، راحت بودن ناوبری و جابه‌جایی در سایت، شیوه ارائه اطلاعات مهم، فونت به‌کار رفته، پلاگین‌ها و … اشاره کرد.

به‌منظور بررسی سرعت هم شتاب در بالا آمدن هر سایت مورد توجه قرار می‌گیرد. همچنین عملکرد هر سایت بر روی رایانه رومیزی و لپ تاپ هم مورد توجه قرار می‌گیرد. امروزه با توجه به اینکه بسیاری از افراد از گوشی‌های خود برای دسترسی به اینترنت و سایت ها استفاده‌می‌کنند، ارتقای نسخه همراه وب سایت‌ها اهمیت فراوانی دارد.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

تروریسم و شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی و تداوم حیات تروریسم

ژیلا احمدی – دانشجوی دکتری روابط بین‌الملل شبکه‌های اجتماعی چه تأثیری بر گسترش افکار و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *