دوشنبه , بهمن ۲, ۱۳۹۶ ۷:۳۱ ق.ظ
خانه » خبر » اتباع خارجی داراي کارت آمايش8 هرچه سریعتر از طريق سامانه مربوطه اقدام به اخذ نوبت نمایند

اتباع خارجی داراي کارت آمايش8 هرچه سریعتر از طريق سامانه مربوطه اقدام به اخذ نوبت نمایند

در اجرای مصوبه کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی وزارت کشور مبنی بر واگذاری امور تصدی گری آمایش9 به دفاتر کفالت، اقامت و اشتغال در استانها در راستای تبیین اهداف و وظایف دفاتر مذکور، به منظور توجیه ضوابط نوبت گیری از راه دور و نحوه صدور کارت آمایش9 اتباع خارجی استان، جلسه ای با شرکت مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز و مسئولین و کارکنان آن اداره کل برگزار گرديد.

اتباع بیگانه

شبکه خبر دانشجویان البرز – سرویس اجتماعی

تاکید مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز؛
اتباع خارجی داراي کارت آمايش8 هرچه سریعتر از طريق سامانه مربوطه اقدام به اخذ نوبت نمایند

به گزارش روابط عمومي اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي استانداري البرز؛ در این جلسه پرویز کوثری مديركل امور اتباع و مهاجرين خارجي استانداری البرز بيان داشت؛ درحال حاضر تمدید یا صدور مدرک آمایش9 بدون حضور در اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی به دفاتر کفالت، اقامت و اشتغال واگذار شده است.
پرویز کوثری اظهار داشت؛ طبق ابلاغیه اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور در اجراي مصوبه كميسیون ساماندهي اتباع خارجي، عمليات اداري تمدید اعتبار مدارك آمايش اتباع خارجی استان از تاریخ 18 خرداد 92 آغاز مي شود.
مديركل امور اتباع و مهاجرين خارجي در این خصوص گفت؛ در اين دوره وزارت كشور به منظور تلاش در بهبود روند رسيدگي وضعيت اقامتي و تكريم فزونتر پناهندگان، كاهش حجم مراجعات اداري و تنظيم زمان مراجعه در جلوگيري از اتلاف وقت و صرفه جوئي در هزينه هاي اتباع خارجی، براي اولين بار در بين كشورهاي پناهنده پذير از طريق نرم افزار تحت وب توسط سامانه اينترنتي به نشاني: www.samandehi-nobat.ir تاريخ نوبت مراجعه به موقعيتهاي انجام امور آمايش را تعيين مي نمايد.
وی افزود؛ در اين دوره صرفاً مراجعه اتباع افغانی به سامانه پيش بيني شده و ساير پناهندگان مي بايست براي تمدید اعتبار مدارك آمايش از تاريخ 18/3/92 الي 15/7/92 مستقيماً به دفتر امور اتباع و مهاجرين خارجي استانداري مراجعه نمايند.
مديركل امور اتباع و مهاجرين خارجي تاکید کرد؛ اتباع افغانی داراي مدرك معتبر آمايش8 ساكن در استان البرز مكلفند از ساعت12روز دوشنبه مورخ 6 خرداد 92 از طريق سامانه مزبور به اخذ نوبت مبادرت نمايند.
وی اظهار داشت؛ دسترسي به سامانه با ساده ترين شيوه ممكن از طريق رايانه هاي شخصي متصل به اينترنت و يا كافي نتها امكانپذير است. نرخ و تعرفه كافي نتها نیز براي ثبت نام و يك برگ كپي از برگه تعيين نوبت به مبلغ 27000ريال می باشد.
پرویز کوثری افزود؛ سامانه از پذيرش درخواست نوبت براي كارتهاي آمايش فاقد اعتبار اجتناب خواهد نمود و همچنين چنانچه يك خانوار براي دفعات متعدد نيز به سامانه مراجعه نمايد، سامانه صرفاً نوبتي كه در هنگام اولين مراجعه تعيين شده است را ارائه خواهد داد.
مديركل امور اتباع و مهاجرين خارجي استانداری البرز یادآور شد؛ مراجعه به سايت مزبور از روز دوشنبه مورخ 6 خرداد 92 شروع شده و تا پايان وقت اداري روز پنج شنبه 20 تير 92 ادامه داشته و پس از تاريخ مزبور سايت مسدود خواهد شد، لذا ضروري است دارندگان كارت آمايش معتبر در اسرع وقت مباردت به ثبت نام نموده و پس از تهيه نسخه اي از صفحه تعيين نوبت در تاريخ و ساعت تعيين شده در برگه به همراه تصوير(كپي) برگه تعيين نوبت و اصل كارت كليه اعضاء خانوار به نشاني تعيين شده مراجعه نمايند.
پرویز کوثری در خصوص نرخ بهای خدمات عمومی شهری و روستایی که اتباع خارجی دارای کارت معتبر آمایش8 جهت تمدید اعتبار مدارك آمايش خود می بایست پرداخت نمایند، خاطرنشان کرد؛ پدر و مادر( والدین) هرکدام یک میلیون ریال و به ازای هر فرزند هفتصد هزار ریال و افراد مجرد (مستقل) نیز یک میلیون ریال می باشد که اتباع خارجی می بایست مبلغ فوق را به شماره حساب دهیاری ها یا شهرداری های محل سکونت خود پرداخت نموده و فیش واریزی را به همراه دیگر مدارک مورد نیاز به دفاتر کفالت تحویل نمایند.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *