چهارشنبه , بهمن ۴, ۱۳۹۶ ۱:۰۰ ق.ظ
خانه » خبر » اجرایی کامل خط دو قطار شهری کرج

اجرایی کامل خط دو قطار شهری کرج

استاندار البرز  از اجرای کامل خط دو قطار شهری کرج به طول 27 کیلومتر خبر داد و گفت: این طرح با تامین فاینانس و سرمایه گذاری دو شرکت چینی به صورت کامل اجرا می شود.

شبکه خبر دانشجویان البرز – اجتماعی
به گزارش اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی استانداری البرز، دکتر اصغر عربیان با بیان این مطلب اظهار داشت: پروژه قطار شهری کرج به عنوان یکی از طرح های دارای اولویت استان البرز بویژه شهرستان کرج به عنوان مرکز استان البرز از اهمیت بسزایی در حوزه حمل و نقل و ترافیک است که به جد در دستور کار استانداری قرار دارد.
وی افزود: برای رفع مسائل و مشکلات این پروژه جلسات متعددی با حضور اعضای شورای قطار شهری کرج برگزار شده تا با همفکری و خردجمعی راهکار مناسبی برای حل مشکلات این طرح اندیشیده شود.
این مسئول با تاکید بر اینکه این طرح باید به صورت کامل و به طول 27 کیلومتر انجام شود، خاطر نشان کرد: برخی مدیران شهری به دلیل مشکل تامین مالی خواستار کاهش میزان طول خطوط قابل بهره برداری شدند که با تقاضای آنان مخالفت شد. در این راستا در ابتدا اینگونه عنوان می شد که به دلیل وجود مشکلات مالی تنها 14 کیلومتر راه اندازی شود که متاسفانه این میزان نیز به تدریج کاهش یافته و در نهایت اعلام کردند که سه کیلومتر اجرایی شود که با این طرح مخالفت شد.
دکتر عربیان ادامه داد: بهره برداری این طرح مادامی می تواند از مشکلات ترافیکی کلانشهر کرج بکاهد که به صورت کامل اجرا شود.
احداث 14 کیلومتر از تونل خط دو قطار شهری کرج به پایان رسیده است
رئیس شورای سازمان قطار شهری کرج در ادامه سخنان خود از اتمام 14 کیلومتر از تونل خط دو قطار شهری کرج خبر داد و گفت: طرح قطار شهری کرج از سال 91 با شتاب بیشتری در حال انجام است که امید می رود با تامین فاینانس و سرمایه گذاری خارجی شاهد بهره برداری هر چه سریعتر از خط دو قطار شهری کرج که از ملارد آغاز شده و تا کمالشهر ادامه خواهد داشت، باشیم.
وی تاکید کرد: در حال حاضر مشکل اساسی این طرح در رابطه با احداث ایستگاهای مورد نظر است که هم اکنون از 14 ایستگاه پیش بینی شده در طول مسیر 10 ایستگاه تا 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
استاندار البرز تصریح کرد: با پیگیری های صورت گرفته در سال گذشته تجهیزات مورد نیاز و همچنین دو رام قطار شهری نیز خریداری شده است.
قطار شهری کرج- هشتگرد در حال ریل گذاری است
اجرای عملیات ریل گذاری قطار شهری کرج- هشتگرد از دیگر طرح هایی است که به گفته استاندار البرز در حوزه حمل و نقل و ترافیک با جدیت پیگیری می شود. وی در این رابطه گفت: در این راستا عملیات ریل گذاری این طرح نیز مراحل پایانی خود را سپری کرده و به زودی به پایان می رسد.
وی علت تاخیر در اجرای این طرح را تغییر در نحوه اجرای طرح خواند و یادآور شد: در ابتدا این طرح به صورت روزمینی پیش بینی شده بود که به دلیل بروز مشکلات اجتماعی در سالهای آتی پس از بررسی و کار کارشناسی بیشتر مقرر شد به صورت زیرزمینی اجرا شود تا از بروز مشکلات آتی جلوگیری به عمل آید.
دکتر عربیان افزود: قائل به وعده پیشاپیش نیستم اما امیدوارم این طرح تا پایان سال جاری راه اندازی شود.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *