چهارشنبه , بهمن ۴, ۱۳۹۶ ۱:۰۳ ق.ظ
خانه » سیاسی » داخلی » اجرای طرح ضربتی جمع آوری متکدیان در کرج همچنان ادامه خواهد داشت
محمدتقی ایرانی
محمدتقی ایرانی

اجرای طرح ضربتی جمع آوری متکدیان در کرج همچنان ادامه خواهد داشت

معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج، از ادامه  اجرای طرح ضربتی جمع آوری متکدیان در کرج خبر داد.

به گزارش فرمانداری کرج، “محمدتقی ایرانی” با بیان این مطلب در کارگروه ساماندهی متکدیان گفت: پدیده تکدی گری، یک پدیده ناهنجار اجتماعی است  که با عواملی نظیر استثمار اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی  و بهره کشی جنسی، ارتباط پیدا می کند.

وی افزود: پدیده تکدی گری در کلانشهر کرج، در سال های اخیر تبدیل به معضل اجتماعی شده و برای این مشکل باید مردم و مسئولین در کنار هم و با همدلی بیشتر همراه باشند.

ایرانی اضافه کرد: در این راستا، طرح های مختلفی در دست اجراست. از جمله تهیه بانک اطلاعاتی  و شناسایی باندهای سازمان یافته تکدی گری ، کودکان کار و خیابان ، اجرای طرح های ضربتی جمع آوری متکدیان و هماهنگی با امور اتباع خارجی برای اخراج متکدیان خارجی به بیرون از مرزها و کشور متبوع آنان.

وی تصریح کرد: شناسایی باندهای سازمان یافته تکدی گری و سرپرستان این باندها فرایندی زمانبر است که می تواند به صورت ریشه ای این معضل را برطرف کند. اما در حال حاضر برای زدودن  تکدی گران از چهره شهر، اجرای عملیات ضربتی در دستور این کارگروه قرار دارد.

ایرانی اضافه کرد: این طرح از روز 13 خرداد ماه آغاز شده و باهمکاری شهرداری کرج، بهزیستی، کمیته امداد، مرکز بهداشت و دادگستری و ناجا در حال حاضر اجرا می شود.

ایرانی در خصوص متکدیان جمع آوری شده گفت: این متکدیان به مرکز نگهداری موقت آسیب دیدگان  اجتماعی واقع در میدان استاندارد فرستاده می شوند. سپس با حضور نمایندگانی از بهزیستی، کمیته امداد، اتباع  و دانشگاه علوم پزشکی، غربالگری در مورد آنها انجام می شود. متکدیانی که مبتلا به اعتیاد هستند به اردوگاه ماده 16 یا کمپ های میان مدت ترک اعتیاد فرستاده می شوند که در این خصوص همکاری نیروی انتظامی و بهزیستی  شایسته تقدیر است.

فرماندار کرج اضافه کرد: همچنین در خصوص کودکان کار و خیابان ، پس از بررسی وضعیت سلامت و شناسایی خانواده های آنها، در صورتی که بد سرپرست یا بی سرپرست باشند تحت  حمایت و ارائه خدمات بهزیستی  و کمیته امداد قرار می گیرند. اما در خصوص اتباع خارجی، که امکان حمایت این دو نهاد برای آنها وجود ندارد، پس از بررسی وضعیت کارت تردد به امور اتباع فرستاده می شوند تا مطابق هماهنگی های بعمل امده  با اداره اتباع ، اتباع خارجی که کارت تردد نداشته باشند از مرزهای کشور بیرون رانده می شوند وی به هر حال تکدی گری در جامعه ما آسیب اجتماعی و جرم است.

فرماندار کرج در ادامه به ضرورت همکاری مردم با مسئولین برای زدودن چهره شهر از وجود متکدیان تاکید کرده و گفت: شهروندان باید بدانند متکدیان با ظاهرسازی فریبنده، نشان دادن آثار معلولیت و آسیب دیدگی و استفاده از کودکان،  از دلسوزی و ترحم آنها سوء استفاده می کنند. در حالیکه مردم شریف ما می توانند برای کمک  و یاری رساندن  به نیازمندان آبرومند، از مجراهای صحیح نظیر موسسات خیریه ، سازمان های معتبر حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی اقدام نمایند و با پرهیز از پرداخت وجه به متکدیان، این معضل اجتماعی را در کلاشهر کرج از بین ببرند.

ایرانی، در پایان با تاکید بر ضرورت حفظ کرامت انسانی نیازمندان گفت: ما در نظام جمهوری اسلامی، به دنبال یاری رساندن به مظلومین در قالب حفظ کرامت های انسانی آنها هستیم. بنابراین از تمامی اقداماتی که برای امور خیریه انجام می شود استقبال می کنیم. اما اجازه نمی دهیم این خصلت نیکو و احساسات پاک شهروندان با بازی فریبنده متکدیان به سخره گرفته شود و با برنامه ریزی برای جمع آوری کمک های  نیکوکاران از مجراهای صحیح، به دنبال آن هستیم تا کمک های مردم به دست نیازمندان واقعی برسد.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی

نشست شهرها چگونه اداره می شوند؟

منطقه البرز حزب اتحاد ملت ایران اسلامی برگزار میکند : 💢 سلسله نشست های مدیریت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *