سه شنبه , بهمن ۳, ۱۳۹۶ ۷:۲۲ ب.ظ
خانه » خبر » اروپا سیاست تاچریسم مرکل را تحمل نخواهد کرد

اروپا سیاست تاچریسم مرکل را تحمل نخواهد کرد

خصوصی سازی دارائی های عمومی در سراسر اروپا  سیستم سبک سوسیالیستی این قاره را نابود خواهد ساخت.

شبکه خبر دانشجویان البرز – بین الملل

اتحادیه اروپا همچنان در باتلاق بزرگترین بحران مالی و اقتصادی تاریخی خود غوطه ور است و نحوه مقابله با آنها هیچ چیزی جز مصیبت ببار نیاورده است.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان از سیاست اصلاحات ساختاری و صرفه جوئی دهه سالهای ١٩٨٠ و ١٩٩٠ که بر کشورهای پیشرفته اروپائی اعمال شد،  پیروی میکند. صندوق بین المللی پول و بانک جهانی این سیاست ها را بی اعتبار خوانده اند.

امروز سیاست صرفه جوئی و خصوصی سازی، یعنی تبدیل دارائی های مردم  و مسئولیت های دولت به بخش خصوصی مخالف و در تضاد با سیاست کلی و ارزش های کشورهای اروپائیست.

انتخابات ماه آینده در آلمان برای آینده اتحادیه اروپا بسیار حائز اهمیت است.
اروپا، تحت نفوذ بیرحمانه مرکل و دولتش با لغو مقررات مالی، خصوصی سازی اموال و مسئولیت های دولتی در صنایع، پروژه های زیربنائی، خدمات رفاهی – برق، آب، گاز، و تلفن – در مسیر خطرناکی گام برمیدارد. در سراسر اروپا، او به تدریج  پایه های اصلی سیستم سبک سوسیالیستی اروپا را به نابودی کشیده، و اعتقاد به ارزشها و دست آوردهای جمعی را به چالش گرفته است.

این روزها یونان، اسپانیا، ایرلند و پرتغال بیش از هر کجای دیگر در اروپا  شاهد اعمال سیاست های وی هستند، که شرایط کمک اتحادیه اروپا و  ارائه وام اضطراری را منوط به خصوصی سازی خدمات، از جمله آب آشامیدنی مردم، کرده است.

طرفداران و علمداران خصوصی سازی مدعی هستند که فروش اموال عمومی و واگذاری مسئولیت های دولتی به بخش خصوصی بازار رقابت را تقویت کرده و اجازه نخواهد که انحصارطلبان قیمت را کنترل کنند، که در کل به نفع مصرف کنندگان و کاهش مخارج دولت تمام خواهد شد. ولی آنچه که ما شاهد آن هستیم بالا رفتن قیمت ها، کاهش بازدهی، کاهش درآمدها، اختلاف فاحش طبقاتی،  و افزایش نرخ بیکاریست.

هدف انگلا مرکل از بین بردن دارائی های عمومی یا دولتی، و کاهش شدید برنامه های رفاه اجتماعی دولت، مانند حقوق بازنشستگی، بیمه های درمانی، بیمه بیکاری و مراقبت از افراد مسن و خدماتی از این قبیل است. بنابراین تردیدی نیست که اگر مرکل و دولت کنونی آلمان از کار برکنار نشوند، چه پیامدهای ناخوشی در انتظار مردم اروپا خواهد بود.

درحال حاضر آنگلا مرکل، باتوجه با برگزاری انتخابات گفته است که از سیاستهائی که در یونان، پرتغال، ایرلند، اسپانیا، و تا حدودی در ایتالیا اعمال کرده است در آلمان استفاده نخواهد کرد. ولی چنانچه وی در انتخابات ماه آینده پیروز شود، اعمال سیاستهای تاچریسم، اروپا از جمله آلمان را سخت تهدید میکند.

بحران پنج ساله اروپا تحت رهبری مرکل، نشانگر و زمینه ساز انتقال قدرت از مردم و دولت به شرکتهای خصوصی است.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *