سه شنبه , بهمن ۳, ۱۳۹۶ ۱:۴۲ ب.ظ
خانه » خبر » اسرائیل از نظامیان مصر پشتیبانی می‌کند

اسرائیل از نظامیان مصر پشتیبانی می‌کند

روزنامۀ اسرائیلی “جروزالم پست” به نقل از یک مقام اسرائیل نوشته است که این کشور باید از ارتش مصر در مقابل گروه اخوان المسلمین پشتیبانی کند تا به این ترتیب نظامیان مصر بتوانند کشورشان را به وضعیت عادی بازگردانند.

شبکه خبر دانشجویان البرز – بین الملل

روزنامۀ اسرائیلی می افزاید که بنیامین نتانیاهو به وزرا و سخنگویان رسمی اسرائیل دستور داده که از اظهار نظر علنی دربارۀ رویدادهای مصر پرهیز کنند. “جروزالم پست” به نقل از مقام اسرائیلی افزوده است که نباید نظامیان مصری را تهدید کرد یا مشکلی برای آنان به وجود آورد.

در واقع منظور مقام اسرائیلی از این سخن اقدام اخیر دولت آمریکا است که در اعتراض به سرکوب های اخیر معترضان در مصر رزمایش دریایی خود را با این کشور لغو کرد و بعید نیست که کمک مالی یک و نیم میلیارد دلاری سالانه اش را نیز به مصر قطع کند.
نشریۀ “جروزالم پست” نوشته است که رهبران اسرائیل در پیام شان به رهبران آمریکا و کشورهای مهم اروپایی می گویند که نباید به گونه ای رفتار کنند که اقدام شان به فروپاشی مصر منجر شود.

همین مقام افزوده است که نیاز کنونی در مصر نه دموکراسی، بلکه ثبات سیاسی است به طوری که دولت بتواند وظایفش را انجام بدهد. همین مقام افزوده است که اگر عامل ارتش در شرایط کنونی مصر حذف شود، این کشور مسیر  تونس و لیبی را خواهد پیمود.

به نظر می رسد اقدامات حمایتی کشورهای عربی از جمله عربستان و اسرائیل در راستای حذف اخوان المسلمین، همگی حکایت از هماهنگی ارتش مصر قبل از کودتا با این کشورها بوده است.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *