جمعه , آذر ۲۴, ۱۳۹۶ ۱۱:۱۴ ب.ظ
خانه » خبر » اوباما: گزینه نظامی درباره ایران هنوز پا بر جاست

اوباما: گزینه نظامی درباره ایران هنوز پا بر جاست

نتانیاهو که از تبعات سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل و موج مثبت تبلیغاتی که در سفر او به نیویورک به راه افتاده است، به شدت نگران است و با هدف مقابله با فضای حاکم، عازم نیویورک شده است. وی قرار است امروز (سه‌شنبه)  در نشست مجمع عمومی سازمان ملل برای مقابله با تأثیرگزاری مثبت روحانی سخنرانی کند.

دوشنبه باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی، در کاخ سفید با هم دیدار کرده و در کنفرانس خبری مشترک حاضر شدند.

رئیس‌جمهور آمریکا ضمن تأکید بر جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای ایران گفت ما آگاهانه با ایران وارد مذاکره شده‌ایم و همچنان همه گزینه‌ها را مدنظر داریم. بویژه وی تصریح کرد‌ گزینه نظامی درباره ایران هنوز پا بر جاست و از روی میز برنداشته‌ایم، اما در این مورد با مقامات اسرائیلی رایزنی مداوم خواهیم کرد.

وی در ادامه افزود ایران به خاطر تحریم‌ها آماده مذاکره شد و ما هم می‌خواهیم با حسن نیت، اراده آن‌ها را بیازماییم و تا زمانی که طرف ایرانی گام عملی‌ای برندارد، آمریکا نیز اقدامی صورت نخواهد داد.

در ادامه نتانیاهو با بیان اینکه ایران همچنان مصمم به نابودی اسرائیل است، گفت: برای آنکه دیپلماسی به موفقیت برسد، فشار و تحریم‌ها در مورد ایران باید تقویت شود. او با تأکید بر اینکه اصل موضوع مهم است، گفت ایران نباید به بمب هسته‌ای دست پیدا کند.

علاوه بر موضوع ایران در این نشست خبری، سوریه و مصر نیز از دیگر مباحثی بودند که مورد بحث قرار گرفت. اوباما در مورد سوریه از احتمال خروج تسلیحات شیمیایی از این کشور ابراز خرسندی کرد، اما گفت خروج این تسلیحات از سوریه باید مورد راستی‌آزمایی قرار گیرد. وی در مورد اوضاع مصر هم ابراز نگرانی کرد، اما گفت متعهد است که از تداوم برقراری مفاد قرارداد صلح کمپ‌دیوید، اطمینان حاصل کند.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *