دوشنبه , بهمن ۲, ۱۳۹۶ ۷:۲۵ ق.ظ
خانه » خبر » بادهای سیاسی در شهر / مارال چرم قوی تر است یا انتخابات

بادهای سیاسی در شهر / مارال چرم قوی تر است یا انتخابات

با نزديك شدن به حماسه بيست و چهارم خرداد، یازدهمین دوره انتخابات رياست جمهوري و چهارمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا فعاليت و اقدامات جريان‌ها و گروه‌هاي مختلف سياسي به اوج خود رسيده است.

انتخابات شورای شهر کرج

شبکه خبر دانشجویان البرز – سرویس سیاسی

درحالی روند انتخاباتی در استان البرز پیش می رود که با نگاهی کلان در سطح شهر متوجه نوعی تناقض در پوستر ها و تبلیغات شهر کرج هستیم به گونه ای که با کنار هم گذاشتن اقداماتی از قبیل نوع نصب و تحریف در نگارش و یا عکس پوستر های تبلیغاتی ذهن انسان به سمت جریان های وابسته و یا دست های درسایه می رود.چرا که اقدامات یاد شده بیانگر نوعی تناقض در نوع برخورد با فضای بصری مربوط به انتخابات نسبت به بلیبورد های تبلیغات کالاهای تجاری در سطح شهر است.

بارها شهرستان کرج به حیاط خلوت پایتخت تعبیر شده است ، علارغم تمام تدابیری که توسط مدیران سطح اول شهرستان انجام می شود اما هنوز هم محلی است برای آزمون و خطا و یا کلید خوردن هجمه های جنگ روانی و جنگ نرم در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی از جمله انتخابات.

این روزها در حالی پوستر و بنرهای تبلیغاتی در جهت ترقیب شهروندان به حضور حداکثری و فضاسازی سطح شهر کرج  آماده شده اند که نوع نصب این بنرها نه تنها تشویقی  برای حضور حداکثری و ترقیبی برای شور و شعور سیاسی  نیست بلکه فضای درهم و بی نظمی را در سطح شهرخلق کرده است. اما سوالی که مطرح می شود این است که چه طور می شود تمام فضای آماده شده برای ایجاد شور سیاسی در سطح یک شهر به یکباره با بی نظمی و بی سلیقگی غیر قابل انکاری به  اجرا رسد؟

در نگاه اول اقدام این مساله به ذهنیت متبادر می‌گردد که موضوعاتی از این قبیل، به نوعی بهره گیری از تکنیک‌ها و تاکتیک‌های جنگی روانی برای منفعل کردن شهروندان در حضور حداکثری در انتخابات باشد.

آیا شایسته نیست تک تک مسئولین اجرایی در بخش های مختلف شهری نیت ها را خالص تر کنند و صادقانه تر برای این شور سیاسی قدم بردارند؟ و آیا بهتر نیست مدیران شهرستان از به روز ترین تکنیک های جنگ روانی مخصوصا در حوزه رسانه  و وسایل ارتباط جمعی آگاه باشند؟ مگر نه این که جنگ نرم نفوذ در اذهان و افکار عمومی است؟

 

انتخابات شورای شهر البرز

انتخابات ریاست جمهوری کرج

استانداری کرج

فرمانداری کرج

شهرداری کرج

استانداری البرز

استانداری کرج

شهردار کرج

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *