چهارشنبه , بهمن ۴, ۱۳۹۶ ۱:۰۲ ق.ظ
خانه » فناوری » آی تی » بانک مرکزی آمریکا در پنج‌سال اخیر ۵۰ بار هک شده‌ است
هک بانک مرکزی آمریکا
هک بانک مرکزی آمریکا

بانک مرکزی آمریکا در پنج‌سال اخیر ۵۰ بار هک شده‌ است

مقامات بانک مرکزی آمریکا از شناسایی ۵۰ نفوذ هکری به سامانه‌ها و شبکه‌های خود بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ خبر‌داده‌اند.

به گزارش اسنا، مقامات بانک مرکزی بیم دارند که عوامل این حملات، جاسوسان و توطئه‌گرانی از کشورهای خارجی باشند. رایانه‌های موجود در این بانک نقش مهمی در نظام بانکداری جهانی ایفا می‌کنند و حاوی اطلاعات محرمانه‌ای در مورد سیاست‌گذاری‌های پولی ایالات متحده هستند که محرک بازارهای مالی در دنیاست.

گزارش حاوی این اطلاعات توسط مقامات آمریکایی به‌شدت مخدوش و سانسور شده ولی کماکان حاوی اطلاعات ذی‌قیمتی است که نشان‌می‌دهد تزریق کدهای معیوب و آلوده درصدر تلاش‌ها برای هک‌کردن رایانه‌های بانک مرکزی آمریکا قرار داده‌است.

دسترسی غیرمجاز، افشای اطلاعات، استفاده نامناسب از رایانه‌ها و اطلاعات، کلاهبرداری و … از‌جمله دستاوردهای هکرها در جریان این حملات بوده‌است.

البته جیمز لویس، مختصص امنیت سایبر در مرکز مطالعات بین‌المللی و استراتژیک در واشنگتن، معتقد است آنچه که افشا شده تنها برشی محدود از کل این حملات را نشان می‌دهد، زیرا معلوم نیست چه تعداد از کل این حملات شناسایی می‌شوند و از موارد شناسایی‌شده چه تعداد از آنها گزارش می‌شوند.

انتشار این خبر در شرایطی که هکرها موفق به سرقت ۸۱ میلیون دلار از حساب بانک مرکزی بنگلادش نزد شعبه بانک مرکزی آمریکا در نیویورک شده‌اند، نشان‌دهنده ضعف سیستم‌های امنیتی و سایبری ایالات متحده است.

رسانه‌های آمریکایی اگر چه این بار از متهم‌کردن یک کشور خاص به طرح‌ریزی این حملات امتناع‌کرده‌اند، اما با انتشار سوابق برخی اخبار قدیمی تلاش‌کرده‌اند تا ایران، روسیه و چین را مقصر قلمداد‌کنند.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

تروریسم و شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی و تداوم حیات تروریسم

ژیلا احمدی – دانشجوی دکتری روابط بین‌الملل شبکه‌های اجتماعی چه تأثیری بر گسترش افکار و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *