چهارشنبه , بهمن ۴, ۱۳۹۶ ۱:۰۱ ق.ظ
خانه » خبر » بیش از یک میلیون کتاب شنیداری در سبد خوارکی های مک دونالد

بیش از یک میلیون کتاب شنیداری در سبد خوارکی های مک دونالد

فروشگاه مک دونالد در نظر دارد برای سومین بار کتاب را به منوی غدایی کودکان در سراسر کشور آلمان اضافه کند.

شبکه خبر دانشجویان البرز – فرهنگی

پس از اجرای برنامه «کتاب به عنوان ضمیمه» در اوت 2012 و می 2013 فروشگاه مک دونالد در سراسر کشور آلمان سومین دوره این برنامه را اجرا می کند.

بر این اساس قرار است در کنار 8 عنوان کتاب که از تاریخ 30 اوت (8 شهریور) به جعبه های «هپی میل» افزوده می شوند، از 20 سپتامبر (29 شهریور) سه کتاب شنیداری نیز به این جعبه افزوده شود. این سه کتاب شنیداری «اژدهای کوچک در قصر اشباح»، «لائورا به مدرسه می رود» و «چه ، چه است- اورکاس» هستند.

انتشارات «سی بی جی» با انتشار 500 هزار نسخه از کتاب شنیداری پرفروش خود با عنوان «کوکوسنوس اژدهای کوچک» و دو انتشارات «تسلوف» و «باوم هاوس» هر یک با تیراژی مشابه آثار یاد شده را در اختیار مک دونالد قرار می دهند.

به گفته انتشارات «سی بی جی» در تهیه این عناوین به این مساله توجه شده که کودکان فارغ از سن و جنس خود بتوانند کتابی انتخاب کنند که هم سرگرمشان کند و هم محتوای آن برایشان جذاب باشد. این سه ناشر امیدوارند که به این ترتیب بتوانند مشتری های جدیدی پیدا کنند و بازار را تقویت کنند.

اما کتاب هایی که از تاریخ 30 اوت به هپی میل افزوده شده اند، مشتمل بر کتاب های داستانی «کُنی در کوه ها»، «سه کودک.شهر غرق شده»، «فوتبالیست های شیطان» و «لولا در ماموریت مخفی» و چند کتاب های غیر داستانی اند.

در این میان بعضی از این آثار خلاصه شده و برخی خلاصه نشده اند و بعضی همراه با نرم افزار هستند. این پروژه با حمایت بنیاد کتابخوانی اجرایی شده و به گفته یکی از مسوولان این بنیاد دور نخست پروژه «کتاب به عنوان ضمیمه» با استقبال خاصی مواجه شد و والدین برخورد بسیار مثبتی با آن داشتند.

در سال 2012 بیش از 2،7 میلیون نفر به فروشگاه های مک دونالد مراجعه کردند و درآمد مک دونالد بالغ بر 3،247 میلیارد یورو بود که این رقم نسبت به سال 2011 در حدود 1،6 درصد افزایش یافته است. در مقدمه این برنامه ادبی مک دونالد یک تور کتابخوانی را در بیلفلد کلید زد که طی آن شخصیت ها و نویسندگان مشهور در یک کامیون می نشینند و 15 تا 20 دقیقه به کتابخوانی می پردازند. مونیخ، دورتموند، درسدن، اشتوتگارت و برمن مقصدهای بعدی این تور کتابخوانی اند. / ایبنا

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *