سه شنبه , بهمن ۳, ۱۳۹۶ ۷:۲۵ ب.ظ
خانه » خبر » تحقیق در مورد حملۀ هفتۀ گذشته به زندان “دیرۀ اسماعیل خان”

تحقیق در مورد حملۀ هفتۀ گذشته به زندان “دیرۀ اسماعیل خان”

حکومت پاکستان اعلان کرده است که در مورد فرار زندانیان از زندان “دیرۀ اسماعیل خان” و نقش القاعده در این حادثه، تحقیق خواهد کرد.

هفتۀ گذشته، تعدادی از جنگجویان با لباس پلیس به یک زندان در “دیرۀ اسماعیل خان” که در نواحی قبایلی قرار دارد، حمله کردند و موفق به فراردادن 250 زندانی شدند. این حمله باعث کشته شدن 13 نفر شد.

در عین زمان، انترپول یا پلیس بین المللی، اعلام کرده است که القاعده در فرار زندانیان از زندان‌های عراق، لیبی و پاکستان، نقش داشته است. شنبه گذشته این سازمان از همه کشورهای عضو درخواست کرد تا توجه خاصی به امنیت زندان‌ها بکنند.

مسئولیت حمله به زندان “دیرۀ اسماعیل خان” را، با حمله به زندان بغداد در عراق که به فاصلۀ چند روز اجرا شد طالبان پاکستانی بعهده گرفته بودند ولی یکی از مسئولین استخباراتی پاکستانی گفته بود که آنان نقش القاعده را در این حمله منتفی نمیدانند؛ او اضافه میکند که در این چنین حملات، معمولاً دو گروه حضور دارند: یکی کسانی که آنرا طرح ریزی میکنند و دیگر آنانی که آنرا عملی میکنند.

فرضیۀ اینکه، این حمله توسط القاعده طرح ریزی و توسط طالبان عملی شده باشد، نزدیک‌ترین طرز دید با انترپول یا پلیس بین‌المللی است. با تأیید این فرضیه، یکی از مسئولین نظامی پاکستان اضافه میکند که حمله کنندگان آمادگی کافی داشتند و موفق شدند حدود سی تن از کسانی را آزاد کنند که در گذشته با نیروهای پاکستانی درگیر بودند و یا به مسلمانان اهل تشیع حمله کرده بودند.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *