سه شنبه , اسفند ۱, ۱۳۹۶ ۱۰:۴۸ ق.ظ
خانه » اجتماعی » بهداشت و درمان » تولید روزانه ۱۳ تن زباله بیمارستانی در البرز
زباله بیمارستانی

تولید روزانه ۱۳ تن زباله بیمارستانی در البرز

رئیس اداره محیط زیست کرج‌ گفت: هر البرزی روزانه ۶۵۰ گرم زباله تولید می‌کند.

حمید رضا لشکری درگفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهارکرد: سرانه تولید زباله در دنیا برای هر نفر روزانه ۳۵۰ گرم است ولی هر البرزی روزانه ۶۵۰ گرم زباله تولید می‌کند که نزدیک به دوبرابر استاندارد جهانی است.

وی با اشاره به اهمیت تفکیک زباله ادامه داد: متاسفانه نه تنها در البرز در زمینه میزان تولید زباله با استاندارهای جهانی فاصله زیادی وجود، بلکه در زمینه تفکیک زباله از مبداء نیز این فاصله معنا دار احساس می‌شود.

وی افزود: تفکیک زباله از مبداء نه تنها در البرز بلکه درکل‌کشور جدی گرفته نمی‌شودکه همین امر بازیافت طلای کثیف را با مشکل مواجه کرده است.

رییس اداره محیط زیست‌کرج توضیح داد: صنعت تفکیک زباله در دنیا یکی از صنایع درآمدزا است ولی این امر درکشور آن طورکه باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته است.

لشکری با اشاره به واحدهای بازیافت زباله در استان ابرازکرد: در استان واحدهایی برای بازیافت زباله وجود دارند اما ظرفیت آنها بسیار پایین است و چیزی در حدود ۲۵۰ تن برآورد می‌شود.

این مسئول اظهارکرد: این حجم از بازیافت در مقابل تولید ۸۰۰ تا هزارو ۲۰۰ تن زباله در روز بسیار اندک است.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به میزان تولید زباله های بیمارستانی در استان اشاره‌کرد وافزود: روزانه ۱۳ تن زباله بیمارستانی در استان تولید میشود که بخش عمده ای از آنها توسط بیمارستان ها بی خطر سازی میشود.

وی ادامه داد: همه بیمارستان‌های استان به سیستم بی خطرسازی زباله‌های بیمارستانی ممجهز هستند ولی مشکل اصلی مراکز درمانی مانند آزمایشگاه‌ها ، کلینیک ها ، درمانگاه‌ها و مطبها هستند که اغلب سیستم بی خطرسازی ندارند.

وی گفت: بدون شک دفن بدون بی خطرسازی این زباله‌ها می‌تواند تهدیدی جدی برای سلامت شهروندان باشد بنابراین باید به فکر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای بی خطرسازی این زباله ها باشیم.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

بهترین رستوران کرج

8 ترفند سلامتی برای وقتی که بیرون غذا می‌خورید

بیرون غذا خوردن شمشیر دو لبه است، مخصوصا برای کسانی که وزنشان را تحت کنترل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *