سه شنبه , بهمن ۳, ۱۳۹۶ ۱:۴۴ ب.ظ
خانه » اجتماعی » جزئیات اجرای بزرگترین طرح نفتی در خلیج‌فارس

جزئیات اجرای بزرگترین طرح نفتی در خلیج‌فارس

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره با اشاره به راه‌اندازی بزرگترین طرح افزایش تولید نفت ایران در منطقه خلیج فارس تا سال آینده از افزایش ۷۵ هزار بشکه‌ای تولید نفت با بهره برداری از این پروژه نفت دریایی خبر داد.

نفت , پتروشیمی

شبکه خبر دانشجویان البرز – سرویس اقتصادی

محمود زیرکچیان‌زاده در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت پیشرفت اجرایی بزرگترین طرح افزایش تولید نفت ایران در منطقه خلیج فارس، گفت: هم اکنون مراحل نهایی نصب و راه‌اندازی سازه و تاسیسات فراساحلی طرح توسعه میدان نفتی رشادت در خلیج فارس در حال انجام است.
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره با اعلام اینکه هدف از اجرای طرح توسعه میدان رشادت افزایش روزانه ۷۵ هزار بشکه‌ای تولید نفت ایران است، تصریح کرد: نفت خام این میدان دریایی با درجه ای.پی.آی ۳۵ از نفت خام‌های سبک و مرغوب کشور در منطقه خلیج فارس است.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در سال ۱۳۹۲ این طرح افزایش تولید نفت در مدار بهره برداری قرار می‌گیرد، اظهار داشت: در حال حاضر مراحل طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی ۲ سکو و پنج پایه سکو توسعه این میدان نفتی در خلیج فارس به پایان رسیده است.
نائب رئیس هیات مدیره شرکت نفت فلات قاره با بیان اینکه با اشاره به پایان ۲۲۰ کیلومتر عملیات لوله گذاری دریایی طرح توسعه این میدان نفتی، بیان کرد: تا چند هفته آینده ۲۰ کیلومتر لوله گذاری دریایی باقیمانده طرح توسعه میدان نفتی رشادت هم به پایان می‌رسد.
وی همچنین از به پایان رسیدن تمامی مراحل کابل گذاری و نصب برخی از تجهیزات سکوهای دریایی این پروژه نفتی خبر داد و افزود: پیش بینی می شود بر اساس برنامه زمان بندی تا اردیبهشت ماه سال آینده نصب ۲ سکوی باقیمانده توسعه این میدان نفتی دریایی به پایان برسد.
زیرکچیان زاده از افزایش ضریب بازیافت و خاموش شدن مشعل گازهای همراه نفت به عنوان دو ویژگی توسعه این میدان نفت دریایی یاد کرد و یادآور شد: تمامی مراحل طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی سازه‌های فراساحلی و حفاری چاه‌ها توسط پیمانکاران داخلی انجام شده است.
میدان نفتی رشادت (رستم) در سـال ۱۳۴۵ (۱۹۶۵میلادی) در فـاصـله ۱۱۰ کیلومتری جنوب غربی جزیره لاوان در آب‌های خلیج فارس کشف شد و شرکت نفت ایران و ایتالیا (IMINICO) توسعه این میدان را آغاز کرد.
این میدان دارای ١٤ حلقه چاه است و نفت تولیدی آن توسط یک خط لوله ١٨ اینچ به طول ۱۰۸ کیلومتر همراه با نفت میدان رسالت برای ذخیره‌سازی به جزیره لاوان ارسال می‌شود.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

لغو کنسرت

ماجرای کنسرت و برخی امامان جمعه

اسنا، شبکه خبر دانشجویان البرز – آیت‌الله طباطبایی‌نژاد امام جمعه محترم اصفهان در خطبه‌های نماز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *