سه شنبه , بهمن ۳, ۱۳۹۶ ۷:۲۳ ب.ظ
خانه » خبر » جشنواره ای برای آغاز تجاوز

جشنواره ای برای آغاز تجاوز

طاها. الف – شهریور ماه که می شود ناخودآگاه دل هایمان بهانه  گلبرگ های شقایق می گیرد،  بوی پاییز است که نسل اول و دومی انقلاب را به سمت خرمشهر و ابادان، هویزه و طلاییه، سردشت و دهلران می برد.

شبکه خبر دانشجویان البرز – فرهنگی
هرساله شهریور ماه بودجه های کلان فرهنگی کشور راهی برگزاری بزرگداشتی می شوند که غرور و افتخار آن قرین شده است با  اشک و دلتنگی برای مسافرانش.
اواخر شهریور ماه هر سال فرصتی است برای بازخوانی آنچه بر ملت شریف ایران توسط بیش از 11 بر یک کشور تحمیل شد.
فرصتی است برای بازخوانی مجاهدتها و ایثار و آنچه منافقین و ناکسین و مارقین بر ملت ایران روا داشتند.
و اما وظیفه اصلی برگزاری این مراسمات تحت عنوان بزرگداشت،گرامی داشت و یادواره ها به معنی مغتنم شمردن فرصتی برای “بازخوانی” و “تبیین” آنچه در آن عرصه  اتفاق افتاد است، می باشد حال آن که متاسفانه هنوز هم پس از گذشت چند دهه اصل “تبیین” مغفول مانده است.

ریاست محترم جمهور در سخنرانی امروز(31شهریور) که به مناسبت آغاز بزرگداشت هفته دفاع مقدس در حرم مطهر امام خمینی برگزار شد ضمن تاکید به اصل چرایی برگزاری این بزرگداشت اظهار داشت: “ما روز پایان جنگ و فتح نهایی را جشن نگرفته‌ایم و بلکه روز آغاز جنگ را گرامی می‌داریم،  وی در ادامه افزود: ما می‌خواهیم به دنیا بگوییم ملت ایران مورد تجاوز قرار گرفت.”

روحانی ضمن یاد آوری به این که این تجاوز در ماه حرام و ماه ذیقعده بر ملت ایران تحمیل شد تصریح کرد: ما با برگزاری این بزرگداشت ها می‌خواهم بگویم باید یک بار دیگر هشت سال دفاع مقدس را بازخوانی کنیم.

حال آن که درست در همین هفته و به مناسبت تحمیلی که بر ملت ایران شد، به مناسبت گرامی داشت یاد شهدای شیمیایی سردشت که هنوز هم پس از 3 دهه از آن واقعه پرونده ای مغفول مانده دارد ، هجوم بیش از 11 کشور به خاک مقدس ایران،  و تمامی رشادت ها و از جان گذشتگی هایی که رزمنده گان هشت سال دفاع مقدس بدون داشتن حتی کمترین و پیش پا افتاده ترین ادوات جنگی از خود نشان دادند مراسمی با عنوان “جشنواره دفاع مقدس” برگزار می شود.

اطلاق “جشنواره” و یا “جُنگ” برای برگزاری بزرگداشت مجاهدتی به عظمت دفاع مقدس،ناشی از بد سلیقگی مسئولینی که -برخی از آنان نیز روزی جزء رزمندگان مجاهد در جبهه های حق علیه باطل جنوب و امروز جز رزمندان در عرصه جنگ نرم هستند- است یا ناشی از بی سلیقگی ؟

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *