چهارشنبه , بهمن ۴, ۱۳۹۶ ۱:۱۵ ق.ظ
خانه » خبر » دستور آیت‌الله هاشمی درباره تشکل دانشجویی بیدار

دستور آیت‌الله هاشمی درباره تشکل دانشجویی بیدار

آیت الله هاشمی، خواستار رسیدگی به وضعیت تشکل بیدار در دانشگاه آزاد واحد کرج شد.

 
اسنا – سرویس دانشگاه
نمایندگان تشکل بیدار که در مرداد ماه سال جاری از سوی هیأت نظارت بر تشکل های این واحد دانشگاهی بدون طی شدن روند قانونی لغو مجوز شده بود، اینک از نامة آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد خطاب به دکتر میرزاده خبر داده اند که خواستار رسیدگی به وضعیت این تشکل اصلاح طلب شده است.
تشکل دانشجویی بیدار، تنها تشکل اصلاح طلب دانشگاه آزاد اسلامی کرج و از معدود تشکل های اصلاح طلب فعال در سال های اخیر، بوده است که در ایام انتخابات ریاست جمهوری از دکتر روحانی حمایت نموده و یک هفته پیش از مراسم تحلیف رئیس جمهوری، بدون طی شدن روند ذکر شده در آیین نامه، لغو مجوز گردید. همچنین گفتنی است مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج که سرپرستی آن بر عهده ی دکتر رامین حاجی خانی است، پیش از اعلام نظر نهایی هیأت مرکزی نظارت بر تشکل ها بر خلاف ماده 19 دستور العمل اجرایی آیین نامه تشکل های اسلامی دانشگاهیان، دفتر این تشکل اصلاح طلب را مورد تجاوز قرار داده و اختیار این دفتر را از اعضای آن خارج نموده اند. نکتة شایان ذکر این جاست که مسئولین دانشگاه آزاد کرج، پیشتر سابقة لغو مجوز انجمن اسلامی را نیز در سال89 داشته اند.
به نقل از نمایندگان تشکل بیدار، شکایت این تشکل حدود دو ماه قبل به هیأت نظارت مرکزی تشکل های دانشگاه آزاد تقدیم شده است و مسئولین دبیرخانة تشکل های اسلامی- سیاسی که بایستی مدافع حقوق تشکل های دانشجویی در دانشگاه آزاد باشند، در مورد وضعیت رسیدگی به شکایت تشکل بیدار پاسخی نمی دهند. / سفیر

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *