یکشنبه , بهمن ۱, ۱۳۹۶ ۱۲:۳۹ ق.ظ
خانه » خبر » دست و پا زدن های بی حاصل اصولگرایان

دست و پا زدن های بی حاصل اصولگرایان

عمار اسلامخواه – بهتر است اصولگرایان به جای حمله به دولت تشکیل نشده روحانی، نیم نگاهی به مجلس اصولگرا داشته باشند.

شبکه خبر دانشجویان البرز – سیاسی

یک ماه قبل از برگزاری مراسم تحلیف، گمانه زنی های فراوانی در مورد کابینه آینده دولت حسن روحانی صورت گرفت که هر یک از وجود منبع موثقی در حلقه نزدیکان رئیس جمهور منتخب خبر می دادند. در همین ایام گروه هایی اقدام به موضع گیری تند بر علیه وزرای احتمالی کرده و دست به خبرسازی، تخریب و حتی جمع اوری امضا بر علیه آنها می کردند.
این حرکت ها زمانی به اوج خود رسید که یک روز قبل از مراسم تحلیف، دفتر دکتر حسن روحانی، لیستی از وزرای پیشنهادی خود را جهت حضور در مراسم تحلیف معرفی کرد. در این زمان حمله به کابینه احتمالی قوت بیشتری گرفته و مشخصا اصولگرایان، حملات خود را معطوف به افراد خاصی کردند. از جمله محمدجواد ظریف، بیژن زنگه و چند تن دیگر.
البته نا گفته نماند گروه هایی از اصلاح طلبان نیز نسبت به حضور پورمحمدی و تعدادی دیگر از وزرای پیشنهادی مواضع قهر آمیزی گرفته و کمپین جمع آوری امضا تشکیل دادند.
اما روی صحبت نگارنده اصولگرایانی هستند که طی چند روز گذشته، از مواضع انتقاد امیز به سمت توهین و تحقیر حرکت کردند. اگر سری به شبکه های اجتماعی زده باشید متوجه خواهید شد که موج جدیدی از توهین ها به شخص حسن روحانی و کابینه پیشنهادی وی آغاز شده است.
اما سوال اینجاست که چرا اصولگرایانی که علت حملات خود را به دولت یازدهم نگرانی از بازگشت دوران کارگزاران و اصلاحات بیان می کنند، از دوستان و همسنگران خود در مجلس شورای اسلامی انتقادی نکرده و توقعی ندارند؟
مگر نه این است که وزرای پیشنهادی که اصولگرایان برای هر کدام پرونده ای قطور از تخلفات امنیتی، اقتصادی و بعضا اخلاقی جمع آوری کرده اند، باید رای اعتماد مجلس اصولگرا را برای شروع به کار خود دریافت کنند؟
آنچه در زمان انتخابات یازدهم ریاست جمهوری شاهد بودیم، چند شاخه شدن جریان اصولگرا و رودررویی آنها با یکدیگر و در یک کلام، قدرت طلبی آنان باعث شد که نتوانند جبهه ای واحد تشکیل دهند.
همین امر باعث شده است که جبهه اصولگرایی در حال حاضر به جای اینکه چشم به نظارت مجلس و رای اعتماد آنان داشته باشد، دست به تخریب و پرونده سازی بر علیه کابینه احتمالی یازدهم بزند. چیزی که نه تنها هیچ تاثیری در انتخاب وزرای دولت تدبیر و امید ندارد، بلکه اصولگرایان را بیشتر درگیر موارد سطحی و بی ارزش می کند و چه بسا مشغول بازی از پیش تعیین شده ای شوند.

عمار اسلامخواه

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *