یکشنبه , بهمن ۱, ۱۳۹۶ ۱۲:۳۹ ق.ظ
خانه » خبر » رمان بچه های کارون تلفیقی قوی میان گویش و زبان است

رمان بچه های کارون تلفیقی قوی میان گویش و زبان است

محمدرضا گودرزی: رمان بچه های کارون تلفیقی قوی میان گویش و زبان است.؛

سلسله نشست های نقد کتاب ماه و نگاه

شبکه خبر دانشجویان البرز – سرویس فرهنگی
رمان “بچه های کارون” اثر ارزشمند احمد دهقان در سلسله نشستهای نقد کتاب ماه و نگاه میهمان نقد و بررسی نویسندگان البرزی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان البرز: رمان “بچه های کارون” که منبعی از خاطرات تلخ و شیرین دوران هشت سال دفاع مقدس می باشد به همت حوزه هنری استان البرز و با مشارکت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان البرز و انجمن ادبی ناورد روز چهارشنبه نهم خرداد ماه92 در سالن سوره حوزه هنری البرز در حضور جمعی از اساتید و نویسندگان جوان البرزی و با حضور محمدرضا گودرزی استاد ادبیات معاصر به نقد و بررسی محتوایی گذاشته شد.
محمدرضا گودرزی که مهمان ویژه این برنامه بود گفت: رمان بچه های کارون تقریبا با گرایش ادبیات کودک و نوجوان قلم خورده و این دلیلی نیست که سنین بالاتر از آن بهره نجویند.
وی در ادامه افزود: تلاش نویسنده در تلفیق گویش و زبان خاص کودک و نوجوان دراین اثر ستودنی است به طوری که رمان بچه های کارون نیاز مخاطب بزرگسال را نیز تا حدود زیادی پاسخ می دهد.
شایان ذکر است در این برنامه نویسندگانی چون: داریوش گلزار راغب ، اکرم زیبایی ، مریم سادات پور ، محمد قفاری و دیگر نویسندگان جوان البرزی حضور داشتند و نقطه نظرات خود را در خصوص رمان بچه های کارون بیان نمودند.
گفتنی است داریوش گلزار راغب نویسنده برجسته حوزه ادبیات معاصر ضمن تشکر از نویسنده به جهت بالابودن سطح کیفی اثر ، از وی برای به تصویر کشیدن واقعی و به دور از اغراق تلخی و ناکامی های هشت سال دفاع مقدس قدردانی ویژه ای نمود.
همچنین در این آئین نقد نویسندگان و منتقدین حاضر ؛ به برخی نقاط ضعف و قابل تلاش بیشتر در آخرین اثر احمد دهقان اشاره و مهمترین این موارد را مبهم بودن پایان رمان بچه های کارون دانستند.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *