یکشنبه , بهمن ۱, ۱۳۹۶ ۱۲:۳۹ ق.ظ
خانه » خبر » روزنامه‌های محلی در سبد خانوارهای البرزی

روزنامه‌های محلی در سبد خانوارهای البرزی

مدیرکل  فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز بر ضرورت حمایت شهروندان البرزی از روزنامه‌های محلی تأکید کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز،«مجتبی ابراهیمی» اظهار کرد: خرید روزنامه توسط مردم یکی از منابع مهم درآمدی برای روزنامه‌های محلی است.

وی افزود: مردم با خرید روزنامه‌های محلی به نوعی از اهالی رسانه و خبرنگاران فعال در حوزه‌ی رسانه‌های مکتوب استان خود حمایت می‌کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز خاطر نشان کرد: اگر فروش روزنامه‌های محلی وضعیت نامناسبی داشته باشد بدون شک علاوه بر کاهش مطالب کیفی، شاهد افت تیراژ چاپ و گاه توقف فعالیت آنها هستیم.

ابراهیمی ادامه داد: بیش از دو ماه است که نخستین روزنامه‌ی استان با نام پیام آشنا فعالیت خود را آغاز کرده و در سطح استان و مناطق غربی تهران توزیع می‌شود.

وی تصریح کرد: باید تهمیداتی اندیشیده شود که این روزنامه در همه‌ی دکه‌های روزنامه فروشی قرار بگیرد تا مردم آن را در سبد خرید فرهنگی روزانه خود قرار دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز ادامه داد: دستگاه‌های دولتی نیز بر اساس مصوبه‌ی سال پیش برای حمایت از نشریات استانی مقرر شد روزانه 10 نسخه از این روزنامه را خریداری کنند.

ابراهیمی گفت: کرج با جمعیتی که دارد نیازمند افزایش شمار روزنامه‌های محلی است تا علاوه بر ایجاد فضای رقابتی مناسب، حق انتخاب و دسترسی مردم به منابع اطلاعاتی افزایش یابد.

وی اظهار امیدواری کرد در آینده‌ای نزدیک شاهد تولد دو روزنامه‌ی دیگر در استان البرز باشیم.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *