سه شنبه , بهمن ۳, ۱۳۹۶ ۷:۲۷ ب.ظ
خانه » سیاسی » داخلی » سهم استان ها از اعتبارات صندوق ارزی محدودیت ندارد

سهم استان ها از اعتبارات صندوق ارزی محدودیت ندارد

معاون برنامه ريزي و اشتغال استانداري البرزگفت: سهم استان ها از اعتبارات صندوق ارزي محدوديت ندارد.

امیر یزدی

اسنا / سرویس سیاسی

امير يزدي،  معاون برنامه ريزي و اشتغال استانداري در سومين نشست شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي استان با اشاره به برگزاري نشست کارگروه صادرات غيرنفتي در استانداري، از مصوبه تاسيس شرکت صادرات غير نفتي خبرداد و گفت: بخش خصوصي بايد اين شرکت را تشکيل دهد، هيات موسس 50 نفره اي براي آن پيشنهاد و کميته اي متشکل از نماينده اتاق ها، اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعي ، اداره کل صنعت، معدن و تجارت و اداره کل جهاد کشاورزي براي آن در نظر گرفته شده است و تاسيس اين شرکت کمک زيادي به توليد خواهد کرد.
معاون برنامه ريزي و اشتغال استانداري البرز تصريح کرد: 144 واحد توليدي تصويب شده در استان وجود دارد که 421 ميليارد تومان سرمايه در گردش اختصاص يافته است.
وي ادامه داد: بانک ها رسما آمادگي خود را براي ارايه سرمايه در گردش مورد نياز واحدهاي توليدي، بدون سقف محدوديت با رعايت مصوبات بانکي اعلام کرده اند.
يزدي خاطرنشان کرد: بانک ها آمادگي دارند با معرفي استانداري تا هر رقم که امکان پرداخت تسهيلات براي آنها وجود داشته باشد، تسهيلات ارايه کنند، به شرطي که وام گيرنده مانعي براي ضمانت و معوقه بانکي نداشته باشد.
يزدي با اشاره به اختصاص وام با سود کمتر توسط استانداري به واحدهاي توليدي براي حضانت از توليد گفت: براي پيگيري ارايه اعتبارات ارزي سهم استان ها از اعتبارات صندوق ارزي محدوديت ندارد و موارد دريافت کننده تسهيلات با اسناد و مدارک مربوط براي پيگيري به استانداري ارايه شوند.
به گزارش موج، معاون برنامه ريزي و اشتغال استانداري البرز خواستار اطلاع رساني از عدم حضور مسوولان دستگاه هاي اجرايي در جلسات مربوط به شورا، به اداره کل هماهنگي امور اقتصادي استانداري شد تا استانداري پيگيري جدي در اين خصوص را انجام دهد.
يزدي در پايان براي دعوت بانک ها براي حضور در جلسات شورا از طريق استانداري اعلام آمادگي کرد تا در صورت عدم حضور آنها، هم از طريق شورا و هم از طريق استانداري اين موضوع پيگيري شود.
همچنين يزدي مطرح شدن موردي مشکلات را باعث تسريع پيگيري و رسيدن به نتيجه مطلوب ارزيابي کرد و خواهان دريافت پيشنهادها و راه حل هاي مشخص توسط کارگروه ها به شورا شد.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی

نشست شهرها چگونه اداره می شوند؟

منطقه البرز حزب اتحاد ملت ایران اسلامی برگزار میکند : 💢 سلسله نشست های مدیریت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *