یکشنبه , بهمن ۱, ۱۳۹۶ ۱۲:۴۲ ق.ظ
خانه » خبر » سینما هجرت و آغوش خاطرات به یاد ماندنی

سینما هجرت و آغوش خاطرات به یاد ماندنی

سینما هجرت میزبان میهمانان روز سینما

شبکه خبر دانشجویان البرز – فرهنگی
نشست تخصصی بررسی وضعیت سینما در استان البرز به مناسبت روز سینما برگزار شد.
به گزارش واحد خبر روابط عمومی حوزه هنری استان البرز؛ نشست تخصصی بررسی وضعیت سینما در استان البرز با حضور کارشناسان،نخبگان فرهنگی وجمعی ازمسئولان استانی در محل سینما هجرت حوزه هنری استان البرز برگزار گردید.
در این برنامه که به همت حوزه هنری استان البرز و با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی استانداری البرز برگزار شد، کارشناسان فرهنگی استان آخرین وضعیت سینماو فیلم های در حال اکران استان را مورد نقد و بررسی محتوایی قرار دادند.
گفتنی است در این نشست تخصصی و به بهانه روز سینما فیلم “چه خوبه که برگشتی” فیلم در حال اکران سینما هجرت حوزه هنری و آخرین اثر داریوش مهرجویی کارگردان مطرح سینمای کشور در معرض نقد کارشناسان  حاضر در این نشست قرار گرفت.
قره داغی رییس حوزه هنری استان البرز در بخشی از این  نشست ضمن خیر مقدم به میهمانان حاضر با اشاره به جو تخصصی حاکم بر نشست بررسی وضعیت سینما در استان به ظرفیت بالای نخبگان فرهنگی و نیاز فوری استان به برگزاری نشست های فوق اشاره و برگزاری مستمر نشست فوق به صورت هر دو هفته 1بار به جای برگزاری ماهیانه را خواستار شد.ایشان در بخش دیگری از سخنان خود
گزارشی از روند تصمیم سازی و ارتقای سینماهای هجرت و نصر حوزه هنری به کارشناسان حاضر ارائه و از توافقات مطلوب حوزه هنری و شهرداری در اختصاص و ساخت سالن های جدید سینمایی به منظور استفاده بیشتر جوانان استان خبر داد.
از حاشیه های جذاب این نشست میتوان به بازخوانی خاطرات دفاع مقدس سینماهجرت توسط معاون فرهنگی اجتمائی استاندار البرز و تاکید اکثر کارشناسان حاضر در حفظ و ارتقای سینماهای هجرت و نصر تا ایجاد سالن جدید سینما در استان البرز با توجه به دخواست مخاطبان استانی اشاره نمود.
عسگری معاونت فرهنگی اجتمائی استاندار البرز در این جلسه با تاکید بر پویایی جلسه و اثرات مثبت نشست های  بررسی وضعیت سینما در استان البرز از برگزاری نشست فوق به عنوان حلقه مفقوده عرصه سینمایی استان نام برد و بر بروز تفکرات نو در این نشست اظهار مسرت نمود.وی همچنین با تاکید بر نقش بی بدیل سینما هجرت در سال های جنگ تحمیلی خواستار تسریع تصمیم گیری در خصوص تعیین وضعیت سینما هجرت و نصرت حوزه هنری شد.
حجت السلام والمسلمین مسعودی رییس سازمان تبلیغات اسلامی استان البرز نیز که از میهمانان ویژه این نشست بود بر تعالی سینما هنر هفتم در استان البرز تاکید و به ظرفیت های بالای این هنر اشاره نمود.
شایان ذکر است نشست های بررسی وضعیت سینما در استان البرز به صورت ماهانه و با هدف نقد فیلم های در حال اکران سینماهای استان البرز و بررسی راه های  ارتقای این هنر در استان البرز برگزار میگردد.
کارشناسان فرهنگی و متخصص در حوزه سینما  میتوانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی حوزه هنری استان البرز به نشانی  www.artalborz.ir  ویا تماس با شماره های 34473011-34435710(حوزه هنری استان البرز)از نحوه عضویت و شرکت در نشست های آتی بررسی وضعیت سینما در استان البرز آگاه گردند.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *