سه شنبه , بهمن ۳, ۱۳۹۶ ۷:۲۱ ب.ظ
خانه » خبر » شهرداری متخلف یا تخلفات شهرداری !

شهرداری متخلف یا تخلفات شهرداری !

بازهم بازرسان متخلف و تخلفاتی که ثبت نمی شوند.

اسنا – اجتماعی

متن شکایتی مبنی ساخت و ساز غیر مجاز، در عظیمه کرج به اسنا ارسال شده است که در آن، از تخلفات عمده در این سازه مسکونی از جمله تجاوز بنا در طبقات و تجاوز به حریم خانه های اطراف در آن به چشم می خورد.

در نگاه اول می توان گفت که از این دست تخلفات در نقاط مختلف شهر به وفور یافت می شوند که بررسی دقیق تر آن ها به تخلفات مهندس ناظر، شهرداری و … می توان پی برد و در آخر با پرداخت جریمه و یا راه های دیگر ! بنا بدون هیچ گونه تغییر با سند منگوله دار به فروش می رسد.

اما نکته قابل توجه در این مورد، عنوان شغلی مهندس ناظر این پروژه می باشد که وی از اعضای هیت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز بوده و با وجود چنین شخصی، چندین تخلف محرز در یک بنای 900 متری رخ داده است.

با وجود شکایت تعدادی از اهالی خیابان میخک عظیمه به شهرداری، مالکین ساختمان به ساخت و ساز خود ادامه داده اند و اکنون این شکایت از طریق مجاری قانونی در حال پیگیری است که امیدواریم حداقل از این راه علاوه بر برخورد با ناظران متخلف، جلوی این گونه ساخت و سازهای غیر مجاز گرفته شود.

البته وقتی مسئولین و ناظرین، با تخلفات ظاهری سازه ها این گونه بی توجه و سهل انگارانه برخورد می کنند، معلوم نیست در مورد استحکام و کیفیت مصالح ساختمان ها، تا چه حد وجدان و شرف خود را قاضی می کنند.

متن این شکایت به این شرح است:

                                                           به نام خدا

با سلام واحترام

به استحضار می رساند بدلیل  تخلفات متعدد سازندگان ملکی با پلاک ثبتی2281/161 به نام آقای ع.ف و خانم ف.الف و به نظارت مهندس ناظر م.خ ، در ساخت وساز وپیش روی غیر مجاز ونقض حریم قانونی موارد را به اطلاع شهرداری منطقه1 کرج رسانده ایم. ولی متاسفانه با همراهی شهرداری با متخلفین روربرو شده ایم. برخی از موارد عبارتند:

1-بنای 11 طبقه در عظیمیه که حداکثر طبقات آن5طبقه است.

2-بررسی عملکرد مهندس ناظرآقای م.خ  (عضو هیئت رئیسه کانون مهندسین استان البرز)

3-بررسی عملکرد  بخش شهر سازی شهرداری منطقه 1 کرج در نظارت بر گزارش های مهندس ناظر

4-بررسی علل صدور مجوز 80% ساخت.واقدام به تخلف بیشتر از 80%-البته مجوز ساخت 80% مربوط به زمین های حدود2000 متر است نه زمین ایشان که حدود900 متر است. آیانهادی حق دارد مجوزی برای ساخت صادر نماید.که ممانعت از حق برای دیگران فراهم آورد.

5- بررسی اینکه مجوز ساخت مبنی بر3500 متر که درتابلوی شناسنامه درج است رعایت شده است یا خیر؟

6-آیا مجوز 11 طبقه آن گونه که در تابلوی ساختمان درج است صحت دارد؟

آدرس سازه:استان البرز عظیمیه – ابتدای خیابان میخک-پلاک … -پلاک ثبتی …

740

741

743

742

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *