سه شنبه , بهمن ۳, ۱۳۹۶ ۷:۱۷ ب.ظ
خانه » خبر » عربیان: مناسک حج شیعیان زیر ذره بین دشمنان است

عربیان: مناسک حج شیعیان زیر ذره بین دشمنان است

استاندار البرز با تاکید بر اینکه حج فرصتی بسیار مناسب برای تبلیغ فرهنگ مسلمان است، گفت: اجازه ندهیم دشمنان از کنگره وحدت جهان اسلام برای تفرقه میان مسلمان بهره ببرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، دکتر اصغر عربیان با بیان این مطلب به مناسبت هفته حج در دیدار مدیران کاروان های حج تمتع سال 92 استان اظهار داشت: سفر حج عبادتی ویژه و چند وجهی است که در بین سایر عبادات مسلمانان یادآور روز رستاخیز پس از مرگ است که می طلبد مسلمان علاوه بر توجه به آن سایر وجوه آن را نیز مدنظر و توجه قرار دهند.
این مسئول دشمنی مرتجعین عرب و در رأس آنان غاصبان حرمین شریف با جمهوری اسلامی ایران را به سالهای ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی نسبت داد و گفت: دشمنان از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون با استفاده از روشهای مختلف سعی کرده اند تا بر این وظیفه دینی مسلمان خدشه وارد کنند که نمونه آن را می توان در حادثه تلخ سال 66 و پس از آن دید که همواره با تعامل ایران اسلامی پیش رفت.
دشمنان خشونتهای امروز جهان را به نام مسلمانان تمام می کنند
نماینده عالی دولت در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه دشمنان امروزه خشونت های صورت گرفته در جهان اسلام را به نام مسلمان تمام  می کنند، تصریح کرد: امروز دنیا شاهد خشونت هایی است که خواسته یا ناخواسته به نام مسلمانان رقم می زنند تا اسلام ناب محمدی را به بیراهه بکشانند.
وی گفت: متاسفانه امروز کشتار مسلمانان در اقصی نقاط جهان به دست افرادی صورت می گیرد که عنوان اسلام و مسلمان را یدک می کشند. باعث تأسف است که با توطئه های مختلف دشمنان امروز شاهدیم که خواهران و برادران مسلمان با پول مسلمانان و افراد به ظاهر مسلمان کشته می شوند و از بین می روند.
دکتر عربیان ادامه داد: در شرایطی که هر روز حساسیت ها نسبت به سالهای گذشته بیشتر می شود، وظیفه مسلمانان را سنگین تر از قبل می کند و باعث می شود مدیریت صحیح حج که به عنوان شاخصی در میان سایر کشورها مثال زدنی است، مشکل تر از سالهای گذشته شود.
رفتار و عملکرد مسلمانان ایرانی باید به ترویج فرهنگ اسلام منجر شود
استاندار البرز تمامی اعمال زائران حج را زیر ذره بین دشمنان و منافقان خواند و گفت: رفتار و عملکرد ما ایرانیان همانگونه که همواره شاخص بوده است باید در رفتار و عمل این دوره نیز به گونه ای باشد که به ترویج فرهنگ غنی اسلام منجر شود.
وی معرفی اسلام ناب به عنوان فرصتی برای تبلیغ فرهنگ غنی اسلام و همچنین نمایش رفتار شیعیان بویژه ایرانیان را دو وظیفه مهم و اساسی برای زائران عنوان کرد.
ندای وحدت باید در کنگره جهان اسلام بپیچد
رسالت امروز مسلمانان ندای رسا و بلیغ وحدت است که باید در کنگره حج پیچیده شود تا توطئه شوم دشمنان برای ایجاد نفاق و تفرقه در میان مسلمان از بین برود.
عربیان تاکید کرد: ورود برخی افراد به ظاهر مسلمان که با فتواهای شرعی حوزه های سیاسی را تحت الشعاع قرار می دهند راهی است که باعث شده دشمنان از این وجهه آلوده سیاسی به شرعی استقبال کرده و در بین کشورهای مسلمان حکم برادر کشی را صادر کنند.
وی دفاع از جهان اسلام را وظیفه هر فرد مسلمان عنوان کرد و گفت: امروزه تبلیغ مسموم از مسلمان شیعه راه نفوذ دشمنان را برای به انحراف کشاندن جهان اسلام باز کرده است در این راستا بر هر فرد مسلمانی واجب است با مراقبت بیش از پیش علاوه بر دفاع از جهان اسلام، نسبت به ترویج فرهنگ غنی اهل بیت اهتمام بورزند چراکه که کوچکترین خطای ما به حساب این فرهنگ گذاشته می شود.
گفتنی است در پایان این مراسم مدیرکل حج و زیارت استان البرز با اعطای لوح و هدیه ای از تلاش ها و پیگیری های استاندار البرز تقدیر کرد.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *