یکشنبه , بهمن ۱, ۱۳۹۶ ۱۲:۴۰ ق.ظ
خانه » خبر » فرهنگ زیر تیغ روحانی

فرهنگ زیر تیغ روحانی

شفیع شعله کار – عرصه فرهنگ انقلاب اسلامی دیگر توان آزمون و خطای دوباره ای برای تجربه دره های جدید فرهنگی را ندارد

شبکه خبر دانشجویان البرز – سیاسی
کلید ساختمان مجلل پاستور بالاخره و پس از افتان و خیزان های بسیار در دستان مرد اول دولت تدبیر و امید قرار گرفت تا احمدی نژاد استاد دانشگاه پر خاطره و حاشیه این ساختمان در روزهای زندگی خویش تغییر عنوان از رییس جمهور به رئیس جمهور اسبق کشور را تجربه نماید.
گرچه همه روزهای رییس جمهور سابق در کسوت اداره اجرایی کشور با نظر خوش هواداران و دوستداران احمدی نژاد همراه نبود و وی ثانیه های سرنوشت سازی در گفتمان سازی انقلاب اسلامی خاصه در مجال بیداری اسلامی منطقه را در تنور لجاجت و بی سلیقگی خویش سوزاند اما خاطره خوش شجاعت و سخت کوشی رییس جمهور سابق و دل به دریای خطرات خرد و کلان اجتمائی وی از ذهن خردمندان ایران اسلامی پاک نخواهد گشت.
یاد آوران عرصه های خدمت در ایران عزیز یقینا آن چه به نام خدمت و سخت کوشی و شجاعت در میان باشد را به نام احمدی نژاد کلید خواهند زد و بی شک در تقابل آمدن های و رفتن های دولت ها خاطره اخلاق مداری انتقال قدرت میان روسای جمهور فعلی و سابق اسلامی ایران در ذهن ها به یادگار خواهد ماند.
در هرحال احمدی نژاد باری دیگر در جمع نارمک نشینان پایتخت قرارگرفت و عرصه سیاسی پر آزمون و خطای خود را به شیخ منادی اعتدال مجمع تشخیص سپرد تا وی باشد و چهار سال پر تدبیر و امید انشا الله.
شاید یکی از عرصه های پر حاشیه دولت دهم که در میان تقویم کاری کابینه روزهای زیادی با کارت زرد و قرمز هشدار و تردید مواجه گشت و گه گاه به جدی ترین نقطه چالش آرمان گرایانه حامیان گفتمان انقلاب با وی مبدل گردید مقوله مهم فرهنگ و هنر در دولت نهم و خصوصا تصمیمات دولت دهم بود.
جایی که احمدی نژاد در کسوت تصمیم سازیهای حساس این عرصه به مرد لیبرال فرهنگی متهم می گشت و انگشت های اشاره این اتهام به سمت مرد همیشه در سایه دولت و اسفندیار خندان رییس جمهور سابق نشانه می رفت.
عرصه فرهنگ و هنر پس از انقلاب شکوهمند اسلامی در بهمن ۵۷ و استقرار حکومت اسلامی مستضعفان در این خاک پر مهر همواره با چالش بزرگ نظام مندی قالبی به صورت ویژه مواجه بوده و هیچ گاه سایه دست مهربان و نوازش گر مدیران فرهنگی کشور را بر سر خویش با نگاه عمیق نظام مندی حس ننموده است و در عین حال مجال مناسبی برای صعود نردبان گونه کارپردازان خویش به عرصه های پر زرق وبرق تر بوده است.
اینک اما دولت شیخ منتخب ملت با کلید اعتدال در برابر این تصمیم سازی حساس در عرصه فرهنگ و هنر قرار گرفته است تا بتواند آرمان اعتدال گرایانه خویش را در این عرصه به ثمر نشاند تا کلید طلایی بسط فرهنگ در جامعه را در گلوگاه حساس خویش قرار دهد.
گرچه قضاوت و گمانه زنی در خصوص مرد فرهنگی دولت یازدهم کمی زود به نظر میرسد اما عدم تجربه اندوزی عمیق فرهنگی و سوابق تئوریک اندیشه های علی جنتی به نظر تا توان بلند نگاه داشتن بیرق فرهنگی انقلاب اسلامی ایران کمی دور از ذهن به گمانه می نشیند
عرصه فرهنگی انقلابی که امروز راهبری انقلاب های بیدار منطقه را بر دوش خود می کشد و چشم امید هزاران جوان انقلابی در اقصی نقاط عالم را به معطوف الگوسازی خویش در مهندسی فرهنگی انقلاب نموده است.
عرصه هنر و فرهنگ عرصه حساس و عجیبی است که به سان جراحی پر خطر قلب یک انسان حتی صدم های ثانیه آن نقش حیاتی و حساس دارد.
به نظر می رسد رییس جمهور منتخب که در این روزها از سوی اصلاح طلبان با بی مهری سوال برانگیزی مواجه گشته است پیش از هر تفویض اختیاری در این عرصه باید با استخوان شکستگان فرهنگ انقلاب با هر نظر و دریچه فکری به سخن بنشیند تا میان راهبردهای عمیق فرهنگی از راهکارهای زود گذر اجرایی تجربه شده تمیز محتوایی رو به رشدی قائل گردد.
عرصه فرهنگ انقلاب اسلامی دیگر توان آزمون و خطای دوباره ای برای تجربه دره های جدید فرهنگی را ندارد و باید هرچه زودتر کشتی ضعیف خویش را به نزدیکترین ساحل امن و آسایش مومنانه نزدیک نماید تا در روزهای آتی تدبیر دولت اعتدال به امید بینجامد انشا الله.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *