یکشنبه , بهمن ۱, ۱۳۹۶ ۱۲:۴۱ ق.ظ
خانه » فرهنگی » دفاع مقدس » «ما همان آفتابیم» بانک اطلاعاتی از زنان شهید کشور است

«ما همان آفتابیم» بانک اطلاعاتی از زنان شهید کشور است

کتاب «ما همان آفتابيم» زندگينامه بيش از 250 زن شهيد از سراسر كشور را در بردارد. اين اثر جلد نخست بانك اطلاعاتي موسسه آرمان براثاست و بر اساس آن تاكنون مجموعه شش جلدي «هديه ماه» نوشته شده است. فرشته ولويون تدوين اثر را برعهده داشته و قرار است جلد دوم اين كتاب را به نگارش درآورد.

بانوان شهید

شبکه خبر دانشجویان البرز – سرویس فرهنگی

فرشته ولويون ، درباره «ما همان آفتابيم» گفت: اين اثر مجموعه‌اي دو جلدي است و در جلد نخست آن زندگينامه بيش از 250 زن شهيد از سراسر كشور گنجانده شده است. اين اثر شانزدهم اسفندماه در كنگره هفت‌هزار زن شهيد رونمايي مي‌شود.

وي ادامه داد: «ما همان آفتابيم» حاصل دو سال تحقيق و پژوهش گروهي بيست‌وپنج نفره از پژوهشگران موسسه آرمان براثاست. به عنوان تدوين‌کننده، مباحث مرتبط با شهدا را كنار هم قرار دادم و آن‌ها را با تنظيم متن‌ها به صورت يك كتاب درآوردم.

ولويون درباره محتواي كتاب گفت: زندگينامه و يك يا چند خاطره از شهدا در كنار برخي اسناد محتواي كتاب را تشكيل مي‌دهد. اطلاعات مندرج در «ما همان آفتابيم» این اثر را به بانك اطلاعاتي تبدیل كرده است، به نحوي كه ديگر آثار تالیف شده درباره شهداي زن در موسسه فرهنگي آرمان براثا چون مجموعه‌ «هديه ماه» از اين كتاب استخراج شده‌ است.

وي افزود: اين كتاب جلد اول است و اكنون در حال تدوين جلد دوم آن هستم. جلد اول «ما همان آفتابيم» در 350 صفحه نوشته شده و به همراه ديگر آثار منتشر شده براي شهداي زن در كنگره هفت‌هزار زن شهيد، از سوی بسيج جامعه زنان در تالار وحدت رونمايي مي‌شود. / ایبنا

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

لغو کنسرت

ماجرای کنسرت و برخی امامان جمعه

اسنا، شبکه خبر دانشجویان البرز – آیت‌الله طباطبایی‌نژاد امام جمعه محترم اصفهان در خطبه‌های نماز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *