یکشنبه , بهمن ۱, ۱۳۹۶ ۱۲:۳۸ ق.ظ
خانه » خبر » نامه سرگشاده ۳۰دفتر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به دکتر روحانی

نامه سرگشاده ۳۰دفتر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به دکتر روحانی

وادادگی سیاسی در تمام شئون در برابر جهان غرب هدفی نیست که مد نظر انقلاب باشد

جامعه اسلامی دانشجویان

شبکه خبر دانشجویان البرز – تشکل ها

دفتر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نامه ای سرگشاده خطاب به رئیس جمهور منتخب مردم، نکات مهمی را در سه حوزه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی اعلام کردند.

متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

محضر رئیس جمهور منتخب ایران اسلامی
جناب حجة الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی
با عرض سلام و آرزوی سلامتی

با توجه به حضور پر شور و پر شعور مردم عزیز کشور جمهوری اسلامی ایران در روز ۲۴ خرداد ماه سال ۱۳۹۲ برگ پر افتخار دیگری بر تاریخ ۳۴ ساله ی انقلاب اسلامی ایران نگاشته شد و حقیقتا حماسه ای از جنس عزت و افتخار برای نظام جمهوری اسلامی ایران رقم خورد. تقارن حماسه ی سیاسی که بیعت مجدد مردم با مقام معظم رهبری(مدظله العالی) محسوب می گردد را با انتخاب جنابعالی به عنوان یازدهمین رئیس جمهور انقلاب اسلامی ایران به شما و مردم عزیز تبریک عرض می نماییم و از خداوند متعال توفیقات روز افزون جنابعالی در این مسئولیت دشوار را مسئلت می نماییم. پر واضح است که این روز ها در رابطه با چگونگی اداره ی دستگاه اجرایی، مشورت های گوناگونی از طرف افراد و گروه های مختلف به محضر جنابعالی میرسد، لذا با توجه به این حدیث از امیرالمومنین علی علیه السلام که می فرمایند: إذَا احتَجتَ إِلَى المَشوَرَةِ فى أَمرٍ قَد طَرَأَ عَلَیکَ، فَاستَبدِهِ بِبِدایَةِ الشُّبّانِ، فَإِنَّهُم أَحَدُّ أَذهانا وَأَسرَعُ حَدسا، ثُمَّ رُدَّهُ بَعدَ ذلِکَ إلى رَىِ الکُهولِ وَالشُیوخِ لِیَستَعقِبوهُ وَیُحسِنُوا، الاِختیارَ لَهُ فَإِنَّ تَجرِبَتَهُم أَکثَرُ؛  هرگاه در امری که برایت پیش آمده نیازمند مشورت بودی ابتدا با جوانان مشورت کن، زیرا آنان تیز هوش ترند و سریع تر حدس میزنند. سپس آن را به اندیشه پیران و بزرگان واگذار تا فرجام آن را شناسایی و انتخاب نیکو کنند، زیرا تجربه آنان بشتر است.(نقل از کتاب مفاتیح الحیاة ص۳۹۳: شرح نهج البلاغه، ابن ابی الحدید، ج ۲۰ ، ص ۳۳۷) لذا ما دانشجویان به عنوان نماینده ای از قشر جوان کشورمان لازم دیدیم دغدغه هایمان را برای ادامه راه، با جنابعالی در میان بگذاریم، امید است مورد توجه قرار گیرد.

انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) نمونه ی جدیدی از شیوه ی حکومت داری را به جهانیان معرفی می نمود که مولفه های اساسی دین مبین اسلام به عنوان نقشه ی راه و به منظور رسیدن به تمدن اسلامی و آمادگی جهت ظهور منجی عالم بشریت در ابتدای ایجاد و شکل گیری این انقلاب بیش از هرچیز مورد توجه مردم و امام روح الله بود. به صورت کلی قیام مردم با مبنای اسلام خواهی و به منظور پیاده شدن احکام اسلامی در تمام شئون زندگی ایشان صورت گرفت. ولایت فقیه نیز که به فرموده امام راحل همان ولایت رسول الله می باشد وظیفه سکان داری حرکت به سمت ایجاد تمدن اسلامی را عهده دار شد لذا انقلاب اسلامی ایران بر پایه ی رهنمود های امام راحل و مقام معظم رهبری به حرکت خود به سمت ایجاد تمدن اسلامی بر پایه ی مولفه های اساسی انقلاب اسلامی ادامه می دهد. نکته قابل توجه در بررسی عمر ۳۴ ساله انقلاب اسلامی آن است که هرجا و در هر آمد و شد مجلس و دولتی که از رهنمود های امام راحل و مقام معظم رهبری دورتر شدیم به نسبت این دوری، حرکت کلی نظام به سمت هدف کندتر گردید. اما امروز بیش از هرچیز نیازمند بازخوانی و توجه به فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری برای پیمودن ادامه راه انقلاب اسلامی و گذر از پیچ تاریخی که نقطه حساسی در این حرکت و گذار محسوب میشود، می باشیم. نکته ای که امروز متاسفانه بیش از هرچیز با آن مواجه هستیم برخورد شعاری با این رهنمود ها می باشد به گونه ای که قانون مداری و حرکت قانون مدارانه از مهم ترین توصیه های امام راحل و مقام معظم رهبری بوده و هست اما همواره بزرگترین صدمات و لطمه ها از عدم توجه به قانون ایجاد شده است ، لذا به عنوان مهمترین و اصلی ترین پیشنهاد توجه به پیاده شدن قانون را به جنابعالی و کابینه اجرایی کشور توصیه می نماییم. اما به منظور انسجام هرچه بیشتر مطالب، دغدغه هایمان را در سه حوزه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی خدمتتان ارائه می نماییم:

الف) اقتصادی:
نقطه تمایز و انفکاک این سال ها از سال های گذشته، توجه بیش از پیش به مسئله اقتصاد درمیان نظام های اقتصادی موجود در دنیا می باشد. نکته ای که امروز همه به آن اذعان دارند زمین خوردن نظام اقتصادی سرمایه داری اروپا و آمریکا می باشد. متاسفانه در ۲۰ سال گذشته تلاش بسیاری برای الگو برداری از این نظام اقتصادی زمین خورده در کشور ما انجام شد که اساسا این تلاش در تضاد با وجود برنامه اسلامی برای اقتصاد و وضعیت معیشت مردم می بود، البته منکر این قضیه نیستیم که در چندین سالی که از انقلاب اسلامی میگذرد نتوانسته ایم برنامه اقصادی اسلامی بنویسیم که به عنوان مبنای فعالیت اقتصادی ما قرار گیرد اما به این نکته هم توجه می نماییم که ساختار های ضد اسلامی مانند بانکداری با وضعیت فعلی مرهون نوع فعالیت غلط اقتصادی در سال های گذشته بوده است. غیر قابل انکار است نوع تبیین و ارائه الگوی اقتصادی در چندسال گذشته توسط اساتید اقتصادی که مدینه فاضله ی اقتصادی ایشان چند کشور صنعتی و در راس آن ها آمریکا بوده است لذا این اساتید باید امروز پاسخگوی این از هم پاشیدگی باشند. حرکت کلی و ساختار کلی بنا گذاشته در دولت های قبل و به خصوص بعد از جنگ تحمیلی فاصله ای بین اقشار جامعه ایجاد نمود که امروز باید با تدبیر و برنامه ریزی از آن جلوگیری شود، متاسفانه خواسته یا ناخواسته در همان زمان اشرافیگری رواج یافت و کوخ نشینی بدل به ضد ارزش گردید اما کیست که نداند که هنوز هم که هنوز است بار انقلاب به دوش مستضعفین می باشد. متاسفانه عدم توجه به عدالت و توزیع مناسب، برابر و عادلانه فرصت ها برای تمامی اقشار جامعه از جمله مهمترین دغدغه های امروز می باشد. با کمی تامل در شعار های انتخاب شده در سال های اخیر مانند:

. اصلاح الگوی مصرف
. جهاد اقتصادی
. حمایت از کار و سرمایه ی ایرانی
. حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی

می توان به اهمیت موضوع اقتصاد برای رسیدن به پیشرفت اسلامی- ایرانی پی برد. در سال های گذشته در جهت تحقق هرچه بهتر و با کیفیت تر شعار های سال فعالیت هایی صورت گرفته است اما متاسفانه نتیجه ای که باید، حاصل نشده است و امروز اقتصاد محلیست که دشمنان انقلاب آن را هدف گرفته اند. البته مشکلات اقتصادی امروز به فرموده مقام معظم رهبری ناشی از تحریم ها می باشد اما ناشی از سوء تدبیر ها نیز هست. برنامه ریزی دوره ای به صورت میان مدت و بلند مدت به عنوان بهترین راه برای برون رفت از وضعیت اقتصادی موجود می باشد که به ذکر چند مورد از مهمترین مولفه های این برنامه ریزی می پردازیم:

۱- تبیین فرهنگ “درست و به جا مصرف کردن” در میان احاد مردم

۲- فعالیت اقتصادی جهادی در عین توجه به تمامیت معنایی کلمه “جهاد”

۳- افزایش تولید و حمایت از تولیدات داخلی و برنامه ریزی در جهت ایجاد اشتغال و کاهش نقدینگی برای کنترل تورم

۴- تقویت و حمایت بیش از پیش از بخش کشاورزی به عنوان مهم ترین بخش اقتصاد اسلامی

۵- جایگزین شدن درآمد ناشی از صادرات نفت به مرور زمان با جلوگیری از خام فروشی در مرحله اول و برنامه ریزی در جهت فرآوری و صادرات فرآورده های پتروشیمیایی و غیر نفتی

۶- توجه به کاهش اتلاف بوجه ها با ایجاد راهبرد مناسب و متناسب با هر پروژه

۷- برنامه ریزی در جهت تبیین “دانشگاه پشتوانه صنعت” و استفاده از تحقیقات و اختراعات صنعتی بر زمین مانده و به صورت کلی تلاش هرچه بیشتر در راستای کم کردن فاصله صنعت و دانشگاه از یکدیگر

۸- جلوگیری از انحصاری شدن بنگاههای اقتصادی در پناه کلمه خصوصی سازی و تلاش در راستای مردمی شدن بنگاههای اقتصادی

۹- توجه به نظارت و کنترل در همه بخش های مرتبط با اقتصاد(از صنعت گرفته تا  بازار)

۱۰-  تثبیت قیمت ارز و توجه بیش از پیش به صادرات به عنوان تدبیر در برابر تحریم بانک مرکزی و ارز آوری از طریق صادرات

۱۱-  مبارزه با مفاسد اقتصادی و جلوگیری از دست اندازی به بیت المال با اصلاح حفره های موجود در سیستم اداری و بانکی

۱۲-  ایجاد کارگروه تبیین اقتصاد اسلامی و برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در راستای اجرای آن

۱۳- اصلاح نظام بانکداری کشور در راستای فعالیت اقتصادی محرک و مولد به جای سپرده گذاری سود محور و وام های با بازپرداخت بالا و غیر اسلامی

۱۴- توجه به برنامه های مصوب موجود نظیر برنامه پنجم و سند چشم انداز بیست ساله و تلاش درراستای اجرایی شدن آنها

۱۵-  برنامه ریزی در جهت تخصیص سهم واقعی تولید در هدف مندی یارانه ها و برنامه ریزی در جهت کنترل بازار و نقدینگی و جلوگیری از تورم قبل از اجرایی شدن فاز دوم آن

لازم به ذکر است نکات فوق الذکر از جمله مهمترین نکاتی هستند که از منظر ما دانشجویان امروز بایستی مورد توجه و عنایت قرار گیرند اما باز هم عنوان مینماییم که مهمترین مسئله برای پیمودن مسیر و پشت سر گذاشتن مشکلات برای رسیدن به پیشرفت اسلامی- ایرانی مسئله عدالت و توزیع برابر و عادلانه فرصت ها در چارچوب قانون می باشد. عدالت یکی از مولفه های اساسی مطروحه در انقلاب اسلامی می باشد که متاسفانه علی رغم تلاش های بسیار به نتیجه ختم نگردیده است.

ب) سیاسی:
۱-  سیاست خارجی:
موجودیت جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به تمدن اسلامی اساسا با موجودیت دولتی مانند آمریکا در تضاد می باشد که نام آن را “تضاد تمدن ها” میگذاریم. فلسفه حکومت شیطان محور آمریکا با فلسفه حکومت اسلامی در تضاد می باشد. به صورت کلی در هر نقطه دنیا هرجا که منفعت گروهی سرمایه دار صهیونیسم یهودی تامین گردید و مسئول هر کشوری که سرسپردگی خود و کشورش را به این گروه سرمایه دار صهیون به صورت علنی اعلام نمود، آن کشور مهد دموکراسی و آزادی در تمام دنیا می باشد، اما اگر کشوری در برابر زیاده خواهی این گروه منفعت طلب ایستادگی کند، آن کشور به عدم رعایت دموکراسی متهم میشود و روز به روز تهدید و تحریم میگردد و از هیچ ابزاری نظیر زر و زور و تزویر جهت از پای نشاندن آن کشور دریغ نخواهد شد. اما توجه حکومت اسلامی به کرامت انسانی در جای جای دنیا می باشد، توجه حکومت اسلامی در این صحبت از امام راحل ختم می شود که جمهوری اسلامی یاور و پناه تمام مظلومان دنیاست. همانطور که از صحبت های امام راحل و مقام معظم رهبری برداشت میشود زیر بار زور نرفتن و زانو نزدن در برابر تمام آن کشور هایی که از آن ها به نام استکبار یاد می‌کنیم یکی از مشخصه های جمهوری اسلامی ایران می باشد. حوزه ارتباط و تعامل با دنیا هم بر پایه احترام متقابل در شرایط یکسان می باشد اما آن نکته ای که امروز مشخص و مبرهن است، شکست “دیپلماسی عقب نشینی” می باشد.

درحال حاضر نیازمند بهترین تدابیر برای مقابله با تحریم ها می باشیم و این تدبیرها باید به بهترین نحو صورت بپذیرد اما تبیین دیپلماسی ما نباید در جهت تنش زدایی، محور شرارت شدن و تعطیلی تاسیسات هسته ای و یا هرگونه عقب نشینی باشد چرا که ما طعم تلخ درخواست ها و مطالبات پی در پی قدرت های مستکبر را چشیده ایم و امروز بیش از هر زمان دیگری میدانیم که چرخش سانتریفیوژ های ما باعث عدم چرخش زندگی مردم نمی گردد ! لذا از رئیس جمهور منتخب می خواهیم که دیپلماسی برخورد با نظام استکبار را در عین توجه به تضاد تمدن ها و مولفه های اساسی نظام جمهوری اسلامی برنامه ریزی و اجرا نماید، البته برای حل مشکلات ناشی از تحریم ها با تدابیر و برنامه های داخلی میتوان به نتیجه مطلوب که همان ثبات اقتصادی است، دست یافت.

مشخصه مهم دیگری که امروز در منطقه با آن روبه رو هستیم، مسئله بیداری اسلامی می باشد.  امروز بر همگان به اثبات رسیده است که ۲ مولفه ی اساسی اسلام خواهی و ضدیت بااستکبار مهمترین انگیزه به پاخواستن و بیداری در کشور های منطقه می باشد. با مطرح شدن انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به عنوان الگویی برای ملت های بیدار شده، پیشنهاد می‌کنیم که با تاکید بر نقاط مشترک میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای به پاخواسته و تجمیع حول باورهای مشترک دینی و فطری انسان از جمله استکبار ستیزی و تلاش جهت تحقق کلمه حق علیه باطل و برنامه ریزی در جهت هرچه بیشتر شدن روابط با این کشور ها، از جمله مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید باشد. امید ما همدلی کشورهای بیدار شده در منطقه و به صورت کلی مسلمانان در جهت نابودی اسرائیل غاصب و متحدان بی اختیار این جرثومه فساد می باشد. امید ما ایجاد خاورمیانه اسلامی و برادری کشورهای منطقه در جهت تامین منافع مسلمانان و احیای کرامت انسانی مسلمانان کشورهای دست نشانده اسرائیل و همچنین آزاد شدن آنان از بند استعمار و استثمار می باشد. امید ما ناکارآمد جلوه نمودن سیاست های انگلیس خبیث به منظور ایجاد اختلافات قومی و مذهبی در منطقه می باشد که البته جز با هوشیاری و بصیرت ملت های منطقه میسر نخواهد شد. در رابطه با سوریه و تفاوت ماهیت اختلافات در سوریه با کشورهای تازه بیدار شده به همین نکته بسنده میکنیم که امروز می توان دست های مقامات آمریکایی، اسرائیلی، انگلیسی، فرانسوی و آلمانی را آغشته به خون جوانان و مردم بی گناه سوری دید و مطمئن بود که با سقوط سوریه و سوار شدن جریان دست نشانده آمریکایی بر آن، دیگر به سختی می توان آینده روشنی را برای مقاومت متصور شد. بار دیگر باید تاکید کرد که به هیچ وجه ترسی از قدرت های پوشالی دنیا نداریم و با تمام وجود به فرموده امام روح الله کمربندهایمان را محکم بسته ایم و جانمان را برای ایران اسلامی بر کف دست به عنوان ناقابل ترین کالا  در برابر اسلام عزیز، گرفته ایم اما باید به این فرمایش از امیر المومنین(علیه السلام) نیز دقت نمود که: ذلیل و خوار نشد مگر کسی که در خانه خودش با دشمنش جنگید.

۲-  سیاست داخلی:
تشخیص مردم عزیز و حماسه ساز ایران اسلامی فارغ از دعواهای سیاسی بین احزاب و گروه های مختلف موجود و خارج از مرزبندی های متعارف به اصطلاح اصولگرایی و اصلاح طلبی، چپ و راست یا هر دسته و گروه دیگری می باشد. امروز بر هیچ کس پوشیده نیست که حزب گرایی و باند بازی به هیچ وجه جزء مولفه های انتخاب مردم نمی باشد، اما متاسفانه برخورد مسئولین منتخب با نیرو های با تجربه و کارآمد در هر دوره ای بر اساس استفاده از تمام ظرفیت های موجود در کشور نبوده و همواره عده ای خاص و گروهی خاص در حال حاکمیت بوده اند، به گونه ای که در هر دوره عده ای از نیرو های متخصص و متعهد گوشه نشین گشته و ظرفیت های آنها جهت پیشبرد اهداف انقلاب نادیده گرفته شده است لذا پیشنهاد میشود که با ایجاد وفاق و برادری در بین نیرو های موجود از تمام ظرفیت ها در جهت حل مشکلات و تسهیل در رسیدن به اهداف عالی انقلاب استفاده گردد.

اتفاقات اخیر در سال های گذشته نظیر آنچه که در سال ۸۸ ناظر و شاهد آن بودیم به عنوان یک میزان و معیاری برای شناخت افراد و گروه ها می باشد. انتخاباتی که در سال ۸۸ برگزار شد یک نمونه کامل از مردم سالاری دینی بود که می توانست به عنوان پشتوانه ای عظیم در راستای تسهیل حرکت نظام جمهوری اسلامی ایران به سمت قلل تعالی باشد اما متاسفانه عده ای با توهم تقلب در انتخابات، شیرینی آن پیروزی عظیم را در کام مردم تلخ نمودند. تناقض رفتاری این افراد در انتخابات ۹۲ بیش از پیش مشخص شد لذا همان سیستم انتخاباتی که باعث از بین رفتن اعتماد مردم به نظام شده بود در سال ۹۲  دموکراتیک ترین انتخابات را برگزار می کند! این افراد هرچند در لباس و مقام دلسوزی این ادعا را مطرح نمودند اما باید جوابگوی تشخیص اشتباه خود در میان مردم و هدر رفتن این فرصت عظیم باشند . هر فرد یا گروهی هم که ادعای تقلب را مطرح نمود، مسئول ایجاد فضای غبار آلود فتنه، کشته شدن مردم، آسیب به بیت المال، سوار شدن ضد انقلاب بر جریانات خیابانی و …. می باشد و باید در دادگاه عمومی در جلوی دیدگان همه مردم پاسخگو باشد.

اما به صورت کلی وادادگی سیاسی در تمام شئون در برابر جهان غرب آن هدفی نیست که مد نظر انقلاب اسلامی ایران باشد حتی در رسیدن مسئله ی پیشرفت نیز مقام معظم رهبری فرمودند که پیشرفت غرب مدنظر ما نیست چرا که اساس حرکت متفاوت می باشد. امروز بسیاری از افرادی که روزی از جمله افراد فعال در عرصه سیاست داخلی بوده اند به صورت کامل در اختیار رسانه های غربی، فعالیت و اهتمام خود را در ضدیت با نظام جمهوری اسلامی گمارده اند. از این جهت برادرانه به شما پیشنهاد میکنیم، مولفه ی تعهد به دین مبین اسلام و اعتقاد به جمهوری اسلامی ایران، مقدم بر تخصص در استفاده از افراد مختلف در دولت جنابعالی قرار گیرد.
ج)فرهنگی:
به صورت کلی در دولت های گذشته یا کم توجهی به مسئله فرهنگ صورت گرفته است و یا با برخود افراطی و تفریطی چهره فرهنگ اسلامی مخدوش گردیده است. توجه شما را به صحبتی از مقام معظم رهبری جلب می نماییم:

“و اما در عرصه ی فرهنگ، بنده به معنای واقعی کلمه، احساس نگرانی میکنم و حقیقتا دغدغه دارم. این دغدغه از آن دغدغه هایی است که آدمی به خاطر آن، گاهی ممکن است نصف شب هم از خواب بیدار شود و به درگاه پروردگار تضرع کند. من چنین دغدغه ای دارم.  البته در سخنرانی ها ، از این دغدغه با مردم نخواهم نگفت، اما نمیشود که به شما نگویم. شما خودتان دست اندرکار مسائل فرهنگی هستید و باید از این دغدغه ی من خبر داشته باشید”

مشخصا فرهنگ اسلامی- ایرانی مهمترین مبنای تفاوت ما با تمام نظام های موجود در دنیا می باشد. استحاله و از درون تهی کردن این فرهنگ مهمترین برنامه دشمنان ما می باشد، همان نکته ای که از آن تحت عنوان “جنگ نرم” یاد میکنیم ولی برنامه ای برای مقابله دراین جنگ نداریم وفرهنگ را یک موضوع کم اهمیت تلقی می نماییم . مقام معظم رهبری در اینباره می فرمایند:

“من به ذهنم اینطور می‌رسد که ما در نظام جمهوری اسلامی، مقوله ی فرهنگی را قدری دست کم گرفته ایم. به نظر من تاثیر فرهنگ، هم به عنوان یک عامل اصلی و تعیین کننده در رفتارهای فردی و اجتماعی کشور و امت مان، هم به عنوان یک حامل برای تاثیرات و اثرگذاری های سیاسی- گرایش های سیاسی- مغفولُ عنه قرار گرفته و آنچنان که باید و شاید نیست”

امروز دشمنان ما تمام تمرکز خود را از ایجاد شبکه های متعدد ماهواره ای و صرف هزینه های هنگفت تا ساخت فیلم های هالیوودی در جهت تخریب فرهنگ اسلامی- ایرانی گمارده اند اما در کشور ما گروهی متاسفانه فرهنگ را نیز به انحصار کشیده اند. این نکته صحیح می باشد که ممکن است هنرمندی اثر به یاد ماندنی داشته باشد که عده ای آن اثر را دوست داشته باشند اما فرهنگ عمومی مردم عدم پایبندی به شعائر اسلامی را نمی پسندد!  انحصار گرایی یعنی آنکه چون عده ای موافق جهت گیری یک خواننده، فیلم ساز، نویسنده، بازیگر، نقاش و… هستند این افراد به صورت کلی در برابر هر خطایی مصونیت داشته باشند و اتفاقا اگر اثری درون جمهوری اسلامی ایران ساختند که مبانی فرهنگ اسلامی را به چالش کشید و هم سو و هم جهت با رسانه های غربی حرکت نمود، هیچ کس حتی اجازه پاسخگویی به وی در یک فضای فرهنگی و علمی را نداشته باشد! پیشنهاد میکنیم که این انحصار هرچه سریعتر شکسته شود یا حداقل فضایی عادلانه در اختیار همه فعالین عرصه فرهنگ قرار داده شود تا بروز و ظهور آثاری که فقط می خواهند فرهنگ اسلامی را معرفی نمایند بیش از پیش دیده شود. در حال حاضر غیر قابل انکار است که فضای فرهنگی نشات گرفته از  وزیر بی بی سی نشین و فعالین تئوریکی می باشد که روزی شش شبهه به دین وارد می کردند و این انحصار را ایجاد نمودند. پیشنهاد میکنیم که حرکت فرهنگی در راستای اشاعه معروف که همان فرهنگ اسلام ناب محمدی(صل الله علیه و آله) است در جامعه باشد.
درپایان بار دیگر انتخاب شما به عنوان یازدهمین رییس جمهور ایران اسلامی را تبریک عرض می نماییم و از خداوند متعال و ائمه اطهار علیهم السلام می خواهیم تا جنابعالی را در این مسئولیت دشوار یاری نمایند.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا همدان
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم قرآن و حدیث ری
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند تبریز
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زابل
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ملایر
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید رجایی تهران
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه قم
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد خمینی شهر
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد همدان
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی قم
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه مهاجر اصفهان
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کاشان
-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *