جمعه , آذر ۳, ۱۳۹۶ ۱۱:۵۲ ب.ظ
خانه » خبر » نشست بررسی آثار گرافیکی مرحوم ابوالفضل عالی

نشست بررسی آثار گرافیکی مرحوم ابوالفضل عالی

نشست بررسی آثار گرافیکی مرحوم ابوالفضل عالی در نگارخانه سوره حوزه هنری استان البرز برگزار شد.

شبکه خبر دانشجویان البرز – فرهنگی

دومین نشست بررسی گرافیک موضوعی دفاع مقدس در خصوص آثار مرحوم ابوالفضل عالی(نقاش و گرافیست خوش نام عرصه دفاع مقدس) به همت حوزه هنری استان البرز در نگارخانه سوره حوزه هنری و با حضور طراحان جوان استان البرزبرگزار شد.
آرش تنهایی، طراح، پژوهشگر و مدرس گرافیک میهمان ویژه ی این نشست بود که ضمن بررسی آثار به یاد ماندنی مرحوم ابوالفضل عالی به بررسی آثار دیگر طراحان عرصه دفاع و جریان سازی گرافیکی روزهای جنگ پرداخت.
وی آثار مرحوم عالی را دارای عمق باور و مناسب نیاز و ذائقه مخاطب آن روزها دانست و گفت: ویژگی بارز مرحوم عالی همت والا و تلاش خستگی ناپذیر وی بوده و علی رغم مسئولیت هایی سنگین آن روزها، ابوالفضل عالی توانست سبک جدیدی از طراحی گرافیک را در ایران رونمایی کند.کودکان و نوجوانان با آثار مرحوم عالی بسیار مأنوس بودند و کمتر کسی است که در ذهنش از پوسترهای عالی چیزی به یادگار نمانده باشد.
دیگر ویژگی واضح آثار مرحوم عالی عمق موج فطرت، تفکرات و توجه به خواست مبانی اعتقادی مردم است، که در آثار ایشان به روشنی به چشم می خورد و طراحی گرافیک نباید از بدنه ی مردم و خواست ایشان فاصله بگیرد و امید داریم که طراحان جوان استان البرز نیز از آثار پر از هنر و پر محتوای مرحوم عالی درس بگیرند و تأسی جویند، چرا که این آثار هنوز شیرینی خود را حفظ نموده و جریان دارد.
نقش نگار حماسه با نمایش فیلم و آثار مرحوم عالی در نگارخانه سوره حوزه هنری البرز پایان یافت.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *