چهارشنبه , بهمن ۴, ۱۳۹۶ ۱:۱۵ ق.ظ
خانه » خبر » هدیه نقدی مدیر کل به جای رشوه !

هدیه نقدی مدیر کل به جای رشوه !

مدیر کل استاندار البرز: افزایش نظارت استاندارد از 600 کالا به 6000 کالا

اسنا – اجتماعی

به گزارش خبرنگار اسنا، مدیر کل اداره استاندارد البرز در کنفرانس خبری با بیان دستاوردها و عملکردهای این اداره کل در یک سال گذشته گفت: تامین زیر ساخت های اداره کل استاندارد، ارتقای چارت سازمانی، افزایش حجم خدمات استاندارد البرز، افزایش 50درصدی پست های سازمانی، استفاده بیشتر از بخش خصوصی و واگذاری بخشی از کارهای اداری استاندارد البرز به پیشخوان دولت از جمله فعالیت های یک سال اخیر اداره کل استاندارد البرز بوده است.

مهندس سعادتی با بیان اینکه امسال نمایندگی استاندارد در گمرگ فرودگاه پیام مستقر شده است به شهروندان اطمینان داد کلیه کالاهای وارداتی از این فرودگاه توسط کارشناسان متخصص استاندارد کنترل و ارزیابی می شوند.

مدیر کل استاندارد البرز گفت با توجه به تصویب قوانین جدید در مجلس شورای اسلامی، نظارت این سازمان از 600 کالا به 6000 کالا افزایش یافته است که این امر باعث شده مردم بتوانند با اطمینان بیشتری کالاهای خود را از بازار تهیه کنند.

سعادتی از راه اندازی سامانه الکترونیکی استاندارد خبر داده و افزود: با راه اندازی این سامانه تا حد بسیار بالایی از روابط  و همکاری های غیر اداری در سیستم استاندارد جلوگیری شده است و ما به کارمندان خود گفته ایم در صورتی که هر کسی در هر جایگاهی به انها مبلغ یا کالایی را با هر عنوانی داد با ارجاع آن به حراست اداره به عنوان تشویق مبلغ معادل کالا را دریافت کنند و از طرف دیگر به شخص و یا شرکت اقدام کننده هم در سه مرحله تذکر حقوقی داده می شود.

البته بعضی از این هدایا در ادارات و سازمان ها به روال عادی تبدیل شده اند ولی از آنجایی که استاندارد یک ارگان نظارتی است ما حتی به مقدار کم هم باید جلوی این روابط را بگیریم.

اسنا با تقدیر از این شیوه مهندس سعادتی، پیشنهاد می کند حداقل در نهادهای نظارتی دیگر از این روش برای جلوگیری از اهمال کاری ها و روابط زیر میزی استفاده شود.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *