سه شنبه , اسفند ۱, ۱۳۹۶ ۱۰:۵۰ ق.ظ
خانه » فناوری » آی تی » هوش مصنوعی به جنگ بدافزارها می‌رود
مایکروسافت ویندوز

هوش مصنوعی به جنگ بدافزارها می‌رود

مایکروسافت قصد دارد در به‌روزرسانی آینده ویندوز از طریق هوش مصنوعی با انواع بدافزار مبارزه کند.

مایکروسافت در به‌روزرسانی بعدی ویندوز، نقشه جدیدی برای مبارزه با بدافرار کشیده‌است. استفاده از «یادگیری ماشینی» برای ساخت نسل جدید ضدویروس برنامه‌ریزی شده‌است. در نسخه موسوم به Fall Creator Update که عمده به‌روزرسانی آن در بخش امنیتی خواهدبود از طریق هوش مصنوعی (AI) با انواع بدافزارهای شناخته‌شده و نشده مقابله خواهد‌شد. بدین‌منظور ۴۰۰ میلیون سیستم مجهز به ویندوز ۱۰ با استفاده از یادگیری ماشینی (Machine Learning) برای مقابله با بدافزار تجهیز و آماده می‌شوند.

مایکروسافت از طریق Windows Defender Advanced Threat Protection که پیش‌تر روی نسخه ویندوز ۱۰ انترپرایز تست شد، امنیت را به اوج برده‌است.

به گفته «راب لفرتس»، مدیر «ویندوز انترپرایز»، از دیتای کلود برای توسعه ضدویروس مجهز به AI استفاده شده و جلوی حملات سایبری گرفته‌می‌شود و با امضای دیجیتال رمزگذاری‌شده اجازه ورود فایل‌های مخرب را به سیستم نخواهد داد.

به گفته لفرتس ۹۶ درصد از بدافزارهای جدید با سیستم جدید شناسایی می‌شوند و از این بابت جای نگرانی نیست و به همین خاطر مایکروسافت روش دفاع از سیستم‌های ویندوز را تغییر داده و با توسعه ATP برای کاربران عادی ویندوز، شاهد توسعه امنیت خواهیم‌بود.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

لپ تاپ پرنده

لپ تاپ پرنده، مخصوص هکرها

دنجر درون (Danger Drone) لپ تاپ جدیدی است که به صورت ویژه برای پرواز و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *