جمعه , اسفند ۴, ۱۳۹۶ ۱:۴۳ ب.ظ
خانه » خبر » هیچ کس پاسخگو نیست

هیچ کس پاسخگو نیست

لزوم ورود دستگاه های نظارتی و قضایی در حادثه غرق شدن 6 نوجوان کرجی در مازندران

نور معرفت

شبکه خبر دانشجویان البرز – اجتماعی

چهارشنبه گذشته بود که  7 دانش آموز کرجی در اردوی موسسه نور معرفت در دریای شمال غرق شدند ، و علیرغم گذشت چهار روز از این حادثه تلخ، تا کنون با سکوت مسئولین این موسسه روبرو هستیم.

موسسه مذکور که  اعتبارات گسترده ای که از ادارات و نهادهای مختلف دولتی و غیر دولتی دریافت می کند، با هدف جذب نوجوانان اقدام به برگزاری اردوهای ارزان قیمت در فصول مختلف نموده است.

اما تا کنون  این سوال در اذهان باقی مانده است که این موسسه در قبال برنامه های خاص فرهنگی و مذهبی که برای نوجوانان و جوانان برگزار می کند، قرار است چه سرونوشت و آینده ای برای این نوجوانان رقم بزند؟

علی‌محمد صمدیان، فرماندار شهرستان نور درباره حادثه غرق شدن شش نفر در دریای شهرستان نور گفت: یک گروه از شهرستان کرج عصر روز گذشته وارد شهر ایزدشهر شهرستان نور و شهرک ساحلی پزشکان شدند.

وی با بیان اینکه این گروه ساعت 17 بعدازظهر در قالب یک گروه 80 نفر ی وارد این شهرک شدند، افزود: زمانی که این گروه وارد شهرک شدند، دژبانی مستقر در شهرک هشدارهایی به این افراد مبنی بر خطرناک بودن و ممنوعیت شنا در دریا ارائه کرد.
فرماندار شهرستان نور با اعلام اینکه این گروه بدون توجه به هشدارها ساعت 19 و 30 دقیقه وارد دریا شدند، تصریح کرد: این درحالی بود که زمان شنا در طرح دریا تا ساعت 16 بوده است.
وی با اشاره به اینکه این گروه بدون توجه به هشدارهای ناجیان غریق درباره ممنوعیت شنا در دریا در این زمان و طوفانی بودن، وارد دریا شدند، گفت: در نهایت 10 نفر دچار حادثه غرق‌شدگی شدند. شش نفر از این گروه در دریا غرق شدند و جان خود را از دست دادند.

با وجود گذشت چهار روز و سکوت خبری و رسانه ای در قبال این بی توجهی و بی مسئولیتی لزوم ورود دستگاه های نظارتی و قضایی در این حادثه تلخ احساس می شود.

گفتنی است اعزام 3 نفر از این دانش آموزان از طریق هیئت “کبوتران حرم رضوی” واقع در حیدرآباد کرج با مسئولیت شیخ محمد کرد میهن و 3 نفر از طلبه های جوان وابسته به موسسه “نور معرفت کرج” صورت گرفته است.

میلاد شیرزاد 24 ساله، رحیم زمانی 16 ساله، حسن رنجبر آزاد 16 ساله ، حسین رنجبر آزاد 16 ساله، محمد قربانی 17 ساله و رضا پاشایی از قربانیان این حادثه هستند که اجساد دو تن از قربانیان یعنی رضا پاشایی و حسین رنجبر آزاد هنوز یافت نشده است.

همچنین حمید غفار نژاد ، یاشار معینیان ، احسان غلامی و امید تاجیک نیز از مصدومان حادثه مذکور هستند.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *