سه شنبه , بهمن ۳, ۱۳۹۶ ۱:۴۵ ب.ظ
خانه » خبر » وقتی بازرسان، تخلفات خودشان را نادیده می گیرند!

وقتی بازرسان، تخلفات خودشان را نادیده می گیرند!

خودگویی و خود خندی، چه بازرس هنرمندی !!

شبکه خبر دانشجویان البرز – اختصاصی

وقتی بازرسان، تخلفات خودشان را نادیده می گیرند!

چرا بازرسان یک سازمان یا نهاد، خود مجوز فعالیت اقتصادی در آن نهاد و یا سازمان را دارند؟

مدتی است وقتی اجناس بسته بندی شده و دارای قیمت را از بازار تهیه می کنیم، قیمت عنوان شده توسط فروشنده، با قیمت ثبت شده روی کالا همخوانی ندارد.

اگر از فروشنده علت این تفاوت را جویا شوید، دلایل مختلفی را جهت این گران فروشی عنوان می کند. از جمله گران شدن کالا بدون تغییر قیمت ثبت شده، کالای جدید خریداری شده به قیمت گران تری هست و این کالا از قبل خریداری شده ولی با قیمت جدید ارائه می شود و الی اخر. در این بین این خریدار است که تصمیم می گیرد کالا را خریداری کند یا نه.

اما در این بین، گرانفروشی داروها که مستقیم با سلامت و جان مردم سرکار دارد متفاوت است. هر فرد تنها در صورت بیماری برای خرید دارو به داروخانه مراجعه می کند. بیماری که برای بازیابی سلامتی خود و یا اطرافیانش، بالجبار هزینه ای برای خرید دارو پرداخت می کند.

حال در نظر بگیرید، در چنین وضعیتی، فروشنده دارو، قیمت دارویی که 16 هزار تومان است را 32 هزار تومان بیان کند! بیمار مجبور است این مبلغ را بپردازد.

تا کنون چندین خبر از افراد مختلف در مورد تخلفات یکی از داروخانه های محدوده خیابان مطهری، به خبرنگار اسنا گزارش شده است. داروهایی با قیمت ثبت شده، ولی با قیمت بالاتر فروخته شده.

پیگیری های خبرنگار اسنا مشخص کرد، یکی از بازرسان شبکه بهداشت کرج، در این داروخانه ذی النفع است و بارها توسط بخش های دیگر شبکه بهداشت، به این داروخانه تذکر داده شده است. اما …

اما به راستی، بازرسی که از خودش بازرسی کند، حاضر است بنگاه اقتصادی خودش را به دلیل تخلفات و شکایات مختلف، جریمه کند؟ پلمپ کردن که غیر قابل تصور است!

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

مسیر های راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرج اعلام کرد، مسیر میدان شهدا به سمت مصلی بزرگ کرج، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *