چهارشنبه , بهمن ۴, ۱۳۹۶ ۱:۰۴ ق.ظ
خانه » سیاسی » داخلی » وقتی دستورات فرماندار فراتر از میزش نمی رود

وقتی دستورات فرماندار فراتر از میزش نمی رود

نمایشگاه های بهاره با هدف عرضه اجناس مورد نیاز و پر مصرف مردم و با قیمت کمتر از بازار در کرج در حال برگزاری است.

شبکه خبر دانشجویان البرز – سرویس سیاسی

هفته گذشته بود که مهدی ایران‌نژاد در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان، با اشاره به برپایی هفت نمایشگاه بهاره در کرج اظهار کرد: هیچ دستگاهی حق گرفتن اجاره از غرفه داران فروشگاه‌های بهاره ندارد.
ادعای رایگان بودن غرفه ها در حالی از سوی فرماندار کرج مطرح شد که پیش از این نیز مهدی ایران نژاد، ضمن تاکید بر تنظیم قیمت ها در بازار گفته بود: غرفه های این نمایشگاه ها به صورت رایگان در اختیار غرفه داران قرار می گیرد تا از این بابت نیز سود بیشتری روی اجناس کشیده نشده و قیمت ها مناسب تر باشد.

در همان روزهای اولیه تحویل غرفه ها، مجمع اصناف کرج هزینه اجاره هر غرفه را بین 500 تا 800 هزار تومان عنوان کرد، به این ترتیب هزینه اجاره هر غرفه در باغستان 800 هزار تومان، فردیس 700 هزرا تومان، مهرشهر600 هزارتومان و شیخ آباد 500 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

در حال حاضر در نمایشگاه بهاره شیخ آباد غرفه داران در مصاحبه با خبرنگار «اسنا»، هزینه پرداختی برای هر غرفه را 500 هزار تومان اعلام کردند.

با در نظر گرفتن حداقل تعداد 100 غرفه در هر نمایشگاه و هزینه اجاره آنها، گردش مالی اجاده شده طی این 10 روز، بیش از 2میلیارد ریال برآورد می شود.

درحالی که ایران نژاد گفت: اعتبار لازم برای راه اندازی هر چه بهتر نمایشگاههای از این قبیل از قبل به ادارات تزریق شده است و با هر گونه دریافت اجاره از غرفه داران برخورد خواهد شد، حال با دریافت این مبلغ از غرفه داران و جبران فروشندگان در افزایش سود بر روی کالا، آیا توقعی برای تنظیم قیمت بازار و مشتری مداری در آستانه خرید عید باقی می ماند؟

به نظر می رسد عنوان “رایگان بودن غرفه ها” و “تنظیم بازار برای مصرف کننده” در مصاحبه های اخیر فرماندار کرج که بارها تکرار شده است، تنها یک ژست سیاسی-مدیریتی باشد. باید از آقای ایران نژاد پرسید که ایا باید در نشست های خبری هر وعده ای را بدون در نظر گرفتن تبعات آن عنوان کرد؟

مجموعه های فعال در شهرستان کرج و از جمله در راس آن فرماندار کرج، باید به هنگام وعده دادن به این امر دقت داشته باشند که مردم حرف های انها را می شنوند و بیان ادعاهای توخالی و وعده های پوشالی در شان و جایگاه شخص فرماندار نیست و اگر هم مطلبی بیان شد که بعدها بنا به دلایلی محقق نشد، کوچکترین کار عذرخواهی کردن از مردمی است که جایگاه مسئولیتی خود را مدیون آنها هستند.

فراموش نشود که اخلاق سیاسی در کشور ما از اخلاق دینی جدا نیست و نبود هر یک به منزله نبود دیگریست

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

لغو کنسرت

ماجرای کنسرت و برخی امامان جمعه

اسنا، شبکه خبر دانشجویان البرز – آیت‌الله طباطبایی‌نژاد امام جمعه محترم اصفهان در خطبه‌های نماز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *