یکشنبه , بهمن ۱, ۱۳۹۶ ۱۲:۴۰ ق.ظ
خانه » اجتماعی » پرچم ایران استاندارد می شود

پرچم ایران استاندارد می شود

روابط عمومی و ارتباطات بین الملل سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد: طبق مصوبه شورای عالی استاندارد، ویژگی های پرچم جمهوری اسلامی ایران مشمول مقررات اجباری استاندارد است.

پرچم ایران

شبکه خبر دانشجویان البرز – سرویس اجتماعی

به گزارش روز چهارشنبه این روابط عمومی، دستورالعمل این استاندارد به تمام وزارتخانه ها ، دستگاه های اجرایی و شهرداری های سراسر کشور ابلاغ شده است.

براساس استاندارد مصوب ، نسبت طول به عرض پرچم باید 7 به 4 و شعار ˈ الله اکبر ˈ به نشانه بیست ودوم بهمن (یازدهمین ماه سال) 11 بار در رنگ سبز و 11 بار در رنگ سرخ و در مجموع 22 بار به صورت حاشیه در مرز رنگ سرخ و سبز با رنگ سفید تکرار شود.

دراین گزارش آمده است: رنگ کلمات ˈ الله اکبر ˈ سفید است و هیچ مرزی با رنگ سفید پرچم ندارد و بین نوشته ها در نوار بالا با رنگ سبز و در نوار پایین با رنگ سرخ پرچم پر می شود.

علامت مخصوص جمهوری اسلامی ایران در قالب کلمه ˈ الله ˈ است که به رنگ سرخ بوده و در قسمت میانی رنگ سفید پرچم چاپ می شود، خطوط هادی هلالی های طرح در یک دایره محاط باشد.

در ابلاغیه رییس سازمان ملی استاندارد ایران ، توجه به حفظ و حراست در نظارت بر بارزترین نماد هویتی و وحدت بخش کشور مورد تاکید قرار گرفته است .

سازمان ملی استاندارد ایران درکرج مرکز استان البرزمستقر است.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

لغو کنسرت

ماجرای کنسرت و برخی امامان جمعه

اسنا، شبکه خبر دانشجویان البرز – آیت‌الله طباطبایی‌نژاد امام جمعه محترم اصفهان در خطبه‌های نماز …

یک دیدگاه

 1. بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

  بگو پناه مى‏برم به پروردگار مردم
  قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ النَّاسِ
  پادشاه مردم مَلِكِ النَّاسِ
  معبود مردم إِلَهِ النَّاسِ
  از شر وسوسه‏گر نهانى مِن شَرِّ الْوَسْوَاسِ الْخَنَّاسِ
  آن كس كه در سينه‏هاى مردم وسوسه مى‏كند الَّذِي يُوَسْوِسُ فِي صُدُورِ النَّاسِ
  چه از جن و [چه از] انس مِنَ الْجِنَّةِ وَ النَّاسِ

  باید از گفتنی هایی گفت که احتمالاً بسیاری آنرا می دانند ولی جرأت ابراز آنرا حتی برای خودشان ندارند ؟!

  و رزمنده علیه رزمنده درست کرده اند ؟!

  و منتخبینی و گزینشی از خانواده محترم شهید و جانبازان عزیز بالای 50٪ را مکفی نسبی رسیدگی می کنند و جایزه ها و یادواره ها و امکانات و تبلیغ ها می کنند . و همین گروه در همه مجامع سخنگوی رزمنده ها و جانبازان شده اند و با مسئولین دور هم در تسلسل طرح و اصلاحیه غرق شده اند و هیچ مسئولیتی در امور رزمنده ها را نمی پذیرند . که بعظآً مخالفت هم می کنند ؟! انگار که می خواهند از جیب خود بپردازند و با اینکه نمی خواهند رزمنده جان تازه بگیرد ؟!
  که مثلا به رزمنده ها رسیدگی می کنند .
  و آنچنان هجمه ای درست کردند که اجازه نمی دهند از رزمنده ها اطلاع رسانی کنند ؟! و اجازه نمی دهند که مسئولین محترم هم به رزمندگان رسیدگی کنند ؟!
  ولی بقیه همین خوانواده شهید و جانباز یالای 50٪ هم همه موقع از کمبود دارو و خانه و حقوق و زندگی معمولی در رنجند و دنبال کمک هستند ؟!
  و اینکه جانباز زیر 25٪ درست کردند که وقتی مستمری حقوق نمیدهند .چه جانبازی محسوب که نمی شوند ؟!
  و رزمنده و جانباز زیر 25٪ را جامعه هدف درست کردند که یعنی خاموش شوند ؟!
  و اما بگویم که اگر به رزمنده ها رسیدگی شود کاری به امورات جامعه ندارند و حق طلبی در جبهه را دستور داشتند ؟! و امروز را فقط برای چند روز گذران زندگی خواستارند و بس ؟! مطمئن باشید در کار دیگران دخالت نمی کنند ؟! قدرتش را هم ندارند ؟!
  و هر چند وقت از لایحه جید و یا اصلاحیه حرف می زنند که اصلا ربطی به رزمنده ها و جانبازان زیر 25٪ ندارد ؟! و فقط مربوط به معدودی از جانبازان بالای 50٪ درصد است که جامعه را معرفی کنند ؟! در صورتی که رسیدگی به همه امور خانواده شهید و جانبازان بالای 50٪ و همه جانبازان و رزمنده ها در یک روز قانون گذاری قابل حل و رسیدگی است ؟!
  و اینکه فانونی نانوشته که هر که را برای تعیین رسیدگی به امور رزمنده ها تعیین می کنند ؟! دافع رزمنده هستند و اینکه نباید کسی به جمع ایثارگران قدیم اضافه شود ؟!
  و اما ایثارگر وافعی : رزمنده ها هستند ؟!
  1- چه کسی شهید عزیز را به پشت خط آورد ؟!
  2- چه کسی جانباز عزیز را به پشت خط آورد و او را از شهادت نجات داد ؟!
  3- چه کسی جلوی عراق را گرفت که ایران را اشغال نکند ؟! من رزمنده جلوی اشغال ایران را گرفتم . ؟! 4- شهید عزیز که شهید شده بود و جانباز عزیز که در مراقبت پزشکی بود و آزاده عزیز که اسیر شده بود ؟!
  5- پس این رزمنده ها بودند که آزاده را آزاد کردند .. و این رزمنده بود که جنگ را پیروز کرد و ایران را آزاد کرد ؟! و مالک اصلی رزمنده است که مظلوم واقع شده است ؟!
  6- حالا کاری کردند که همین همرزمان را بر علیه رزمنده ها قرار دادند ؟! که نه تنها از رزمنده ها حمایت نمی کنند ؟! بلکه بر علیه رزمنده ها اقدام هم می کنند . و این را رسم جامعه کرده اند ؟!
  7- و اما از این کار هدف دارند که هر طور خواستند تجارت کنند و به هر نحو که خواستند از منابع ملی سود ببرند ؟! و رزمنده مدافع حق و حقیقت نتولند جلوی سود جویان را بگیرد ؟!
  8- اگر اسلام حقیقت است ؟! که باید حق رزمنده ها را بدهند ؟! و اگر اسلام حقیقت نیست ؟! که حق ما رزمنده ها و جانبازان زیر 25٪را به زور عصب گرده و گرفته اند و ما مظلوم واقع شده ایم . ؟!
  و چون ما زورمان به زراندوزان و زورمندان نمی رسد . بناچار غم نان را مجبوریم که بپذیریم ؟!
  8- دولت و مجلس هر کدام مجزا اگر بخواهند که حق رزمنده ها را بدهند فقط در یک روز می توانند اقدام کنند . و بیشتر از یک روز هم نیاز ندارند . و چرا اینکار را نمی کنند ؟! شما بگویید ؟! من که این همه گفتم ؟! البته باز هم بیشتر از این هم خواهم گفت ؟!
  که من زمین ایران را و ثروت ایران را و جان و مال مردم ایران را نجات دادم و امروز قدرت و میز و دستور زر و زور دست دیگران است ؟!و خودمان در مانده هزینه زندگی شده ایم ؟!
  9- البته اگر اگر وضع تجارت و اقتصاد و بانک و گران فروشی و زمین خواری و وام بانکی و حقوق و پاداش و رفاه مردم و تهدید خارجی و تهدید داخلی و فرهنگ و محیط زیست و صنعت و کشاورزی و … خوب است ؟!
  خدا را شکر می کنم و به مسئولین عزیز تبریک می گوییم ؟!

  http://mkhakpour9.persianblog.ir/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *