سه شنبه , اسفند ۱, ۱۳۹۶ ۱۰:۵۰ ق.ظ
خانه » دانشگاه » کاهش ظرفيت پذيرش دانشجو در دانشگاه آزاد؟
وزارت علوم

کاهش ظرفيت پذيرش دانشجو در دانشگاه آزاد؟

وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري در پاسخ به شائبه هاي مطرح شده در خصوص کم شدن ظرفيت پذيرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامي، با تاکيد بر لزوم توجه به کيفيت آموزش عالي، بيانيه اي صادر کرد.

به گزارش اسنا، در بيانيه وزارت علوم آمده است: يکي از مهم‌ترين سياست‌هاي وزارت علوم در دولت تدبير و اميد، ساماندهي مراکز آموزش عالي و ارتقاي کيفيت آموزشي بوده است درهمين راستا ضمن اجراي برنامه‌هاي متعدد، طرح آمايش آموزش عالي، تدوين و به تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي رسيد و جهت اجرا به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري ابلاغ شد.
در ادامه بيانيه نوشته شده است: براساس مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي هر گونه گسترش مراکز آموزش عالي و تصويب رشته‌ها منوط به احراز شرايط و شاخص‌هاي مصوب شوراي گسترش آموزش عالي بوده و مقرر شده اين روند در مورد تمامي دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي اعم از دولتي، غيردولتي و دانشگاه آزاد اسلامي اعمال شود؛ به اين ترتيب صرفاً به رشته‌هايي که داراي مجوز از شوراي گسترش باشند، ظرفيت پذيرش دانشجو داده مي‌شود.
در اين بيانيه آمده است: وزارت علوم تا کنون ضمن توجه به تمامي توافق‌هاي به عمل آمده براساس ضوابط و مقررات تعيين شده و براساس اصول همکاري‌هاي همه جانبه با دانشگاه آزاداسلامي، سياست‌هاي تعيين شده را اعمال و درخواست‌هاي مختلف دانشگاه آزاداسلامي را مورد بررسي قرار داده و اتخاذ تصميم کرده است.
در پايان آمده است: بديهي است از اين پس نيز وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با حفظ آرمان‌هاي متعالي وزارت علوم و ارتقاي کيفيت آموزشي و با نگاهي واقع‌بينانه در اين راستا گام برداشته، و آمادگي خود را براي دريافت مستندات و بررسي تمامي درخواست‌هاي گذشته و جديد دانشگاه آزاد اسلامي اعلام مي‌دارد تا پس از بررسي، نتيجه را به واحدهاي مربوطه براي اجرا اعلام کند.

درباره ی هرمس

همچنین ببینید

تجربه زیسته استادان دانشگاه

تجربه زیسته استادان دانشگاه از کلاس‌های درسی مکتوب شد

کتاب «روایتی از کلاس‌های درس دانشگاه: تجربه زیسته استادان دانشگاه» به کوشش عباس کاظمی به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *